Galaxy S20 kamera özellikleri belli oldu

Galaxy S20 kamera özellikleri belli oldu
Spread the love

XDA’daki geliştiriciler OneUI 2.0 güncellemesinin kaynak kodlarını incelediğini ve Galaxy S20 serisinin kamera özellikleri hakkında bazı detayları keşfettiğini duyurdu. “Galaxy S11 geliyor, Galaxy S20 ne alaka?” dediğinizi duyar gibiyiz.

Son günlerde teknoloji dünyasından uzak kaldıysanız, bu gelişme kaçırmış olma ihtimaliniz yüksek. Birçok kaynağa göre Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S11 olarak değil, Galaxy S20 olarak adlandırılacak.

Galaxy S20 kamera özellikleri nasıl olacak?

Bu sayede insanların Samsung’un amiral gemisine daha fazla ilgi göstereceği düşünülüyor. Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra olmak üzere üç modelin geleceği belirtilirken, 108 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kamera kesinleşti.

Bu sensör 12 Megapiksel çözünürlüğünde keskin görüntüler elde etmemizi sağlayacak. Aynı zamanda 5x optik yakınlaştırma imkanı sunan periskop tarzı bir telefoto kameranın yer alacağı telefon, Space Zoom özelliğine sahip olacak.

Samsung’un geliştirdiği Space Zoom özelliği 50x hibrit ve 100x dijital yakınlaştırma yapmayı mümkün hale getirecek. Tabi, bu özelliklerin tamamı Galaxy S20’de olmayacak. Galaxy S20 Plus ve S20 Ultra’da karşımıza çıkacak.

Galaxy S20’nin Single Take Photo özelliği deklanşörün en uygun zamanda etkinleşmesini sağlıyor. Bu sayede karedeki herkesin gözleri açık olana ve hoş bir ifade verilene kadar bekleyen cihaz uygun zamanda çekimi yapıyor.

Director’s View özelliği ise iPhone 11 Pro ile benzer şekilde video kaydı sırasında lens değiştirmeyi mümkün kılıyor. Bir konuya odakladığınızda telefonu hareket ettirseniz bile kamera oraya odaklanmaya devam ediyor.

Pro Video ise kullanıcıların video ve fotoğraf çekmek için kameradaki ayarları manuel olarak ayarlamasına olanak tanır. 2015 yılında tanıtılan Galaxy S6’da bulunan özellik, görünüşe göre S20 serisiyle geri dönecek.

Samsung Galaxy S20 serisinin ve Galaxy Fold 2’nin 18 Şubat’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.