En çok satan Android telefon belli oldu

En çok satan Android telefon belli oldu
Spread the love

2019 yılını geride bırakmamıza sayılı günler kalırken, akıllı telefon sektörü satış rakamlarını açıklamaya devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz dördüncü çeyrek henüz sona ermezken, üçüncü çeyrekte en çok satan telefonları duyurmuştuk.

Counterpoint araştırma şirketinin raporuna göre, iPhone XR üçüncü çeyrekte en çok satan telefon oldu. Apple’ın uygun fiyatlı iPhone olarak geçen yıl piyasaya sürdüğü bu model şu anda 599 dolar fiyat etiketine sahip.

Galaxy A10 en çok satan Android telefon oldu

Peki, Android cephesinde durum nasıl? iPhone XR günümüz şartlarında halen yüksek performans sunan ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilen bir telefon. Ancak, en çok satanlar listesindeki ikinci telefonun Galaxy A10 olması şaşırttı.

Cihazı kısaca hatırlamak gerekirse: 6.2 inç büyüklüğündeki IPS ekranı 720 x 1520 piksel çözünürlük sunan telefon, gücünü 14 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 1.6 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 7884‘den alıyor. 32 GB depolama alanı bulunan telefon 2 GB ve 4 GB RAM seçenekleri sunuyor.

Giriş seviyesi bir telefon olan Galaxy A10, Temmuz-Eylül döneminde küresel pazar payının yüzde 2.6’sını yakalamayı başardı. Üçüncü sırada ise son dönemin en popüler telefonlarından Galaxy A50 yer alıyor.

Bu kapsamda en çok satan telefonlar listesinde ilk 10’da üç Samsung modeli yer alıyor. Galaxy A20 üçüncü çeyrekte en çok satan üçüncü akıllı telefon oldu.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.