Beklenen Realme X50 5G tasarımı belli oldu!

Beklenen Realme X50 5G tasarımı belli oldu!
Spread the love

Realme, 2020 yılında tanıtacağı ilk telefon olan Realme X50 5G ve Realme Buds Air için hazırlanırken Weibo’da paylaştığı 2020 görselinde Realme X50 5G tasarımı ortaya çıktı. 7 Ocak’ta tanıtılması beklenen cihazın tasarımıyla da dikkat çekmesi bekleniyor.

Bir süredir beklenen Realme X50 5G tasarımı netleşti!

Realme 7 Ocak’ta Çin’de düzenleyeceği etkinlikle Realme X50 5G akıllı telefonunu ve Realme Buds Air‘i tanıtacak. Daha önce çıkan ve şirket tarafından da onaylanan görsellerle Realme X50 5G’nin arka tasarımı netleşmişti. Dün ise şirketin Weibo’da yayınladığı 2020 posteri ile X50 5G’nin ön tasarımı da netleşmiş oldu.

Poster, Realme X50 5G’nin ekranının sol üst köşesinde eliptik bir kesme ile donatılmış kamera kurulumu olduğunu gösteriyor. Ön tarafta Galaxy S10 Plus benzeri ikili bir kamera kurulumu bulunuyor. Cihazın alt çerçevesi diğer çerçevelere göre biraz daha kalın. Tasarımıyla Redmi K30 5G’yi de oldukça andırıyor.

Üst  tarafında bir mikrofonun görülmesiyle birlikte, ses açma ve kapama tuşları da cihazın sol kenarına yerleştirilmiş. Ayrıca cihazın sağ tarafındaki güç düğmesi de bir parmak izi okuyucusuyla donatılarak kullanıcılara sunulacak.

Cihazın ekrandan parmak izi okuyucusu bulunmaması bekleniyor. Arka tarafında da dörtlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak cihazın donanım özellikleri konusunda ayrıntılı bilgi bulunmuyor. Son raporlara göre, X50 5G modeli ile birlikte daha uygun fiyatlı Lite bir model de kullanıcılara sunulabilir.

Beklenen Realme X50 5G özellikleri

Yeni cihaz Realme X50 5G’nin Qualcomm’un Snapdragon 765G işlemcisinden güç alması beklenirken 8 GB RAM ile de donatılacağı düşünülüyor. Cihazın 30W VOOC 4.0 Flaş Şarj teknolojisini destekleyeceği de şirketin daha önceki paylaşımlarıyla doğrulandı. RMX2051 model numarasına sahip Realme X50 5G, Android 10 ile tespit edildi. Ayrıca telefonun ColorOS 7‘nin en son sürümüyle gelmesi de bekleniyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.