Android mesaj uygulamaları için yeni özellik

Android mesaj uygulamaları için yeni özellik
Spread the love

Google, Android 10 ile birlikte Android mesaj uygulamaları için yenilikler sunan bir altyapı ortaya koymuştu.

Android Q beta 2 testlerinde ortaya çıkan bu özellik, sonradan ortadan kalksa da yeniden denemeler yapıldığı ortaya çıktı.

Mesajlaşmayı ana ekrana taşıyacak olan güncelleme daha önce Android 10 için denenmiş olsa da Android 11 için geliştirme yapıldığı düşünülüyor.

Tahminler beta sürümünde sunulan bu özelliğin bazı hatalar nedeniyle ertelenip Android 11 için saklandığı yönünde.

Android mesaj uygulamaları bu yeni güncellemeden nasıl etkilenecek?

Günümüzde, mesaj uygulamaları akıllı telefon sektörünün bel kemiği haline gelmiş durumda. Google ise bu pastadan yeterince pay alamayan ve başarısız olan denemeler yapmaktan geri durmuyor.

Android 11 ile gelmesi beklenen yeni özellik ise ana ekranda daha kolay erişilebilir bir mesajlaşmaya zemin hazırlıyor. Bu yeni özelliğe göre Google, mesajlaşma balonlarını ana ekrana eklemeye çalışıyor.

Geliştiriciler tarafından ortaya çıkarılan bu özelliğe bakılırsa yeni Android güncellemesi sonrası ana ekranda mesajları görebileceğiz. Bu mesajlara dokunarak uygulama içinden devam etmek mümkün.

Yine devam etmek istemediğiniz bir mesajı ekranın altına doğru sürükleyip kaldırabileceğiz. Google, mesajlaşmaya ana ekran üzerinde devam etmenin de yolunu açmış görünüyor.

Her ne kadar bazı geliştiriciler bu güncellemenin Android 10 için yapıldığını düşünse de, kodları tarayan çoğu geliştirici henüz Google’ın geliştirme aşamasında olduğu görüşünde. Bu da geliştirmenin Android 11 ile karşımıza çıkacağı görüşünü güçlendiriyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Android mesaj uygulamaları için ortaya çıkan bu güncelleme gerçekten de bir fark yaratabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.