Android 10 alacak Xiaomi modelleri sıralandı

Android 10 alacak Xiaomi modelleri sıralandı
Spread the love

Geçtiğimiz haftalarda MIUI 11 güncellemelerini dağıtan Xiaomi, yeni güncellemeleri vermeye devam ediyor. Yakın zamanda Android 10 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri sıralandı. Android 10 güncellemesi ile birlikte birçok hatalar giderilirken, güvenlik güncelleştirmeleri de tamamlanacak.

Android 10 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri sıralandı

Hali hazırda Mi 9 ve Mi 9T Pro modelleri, MIUI 11 güncellemesi ile birlikte Android 10 güncellemesi almıştı. Geçtiğimiz günlerde de Mi 9T için Çin’de yeni güncelleme dağıtıma sunuldu. Güncellemenin, Google uygulamalarına uyarlanıp piyasaya sürülmesi için ortalama 1 – 2 hafta gerektiğini daha önce söylemiştik.

Birçok telefon modeli olmasına rağmen güncellemeleri hızla vermeye başlayan Xiaomi için işler yolunda görünüyor. Güncellemeyi alacak cihazlardan birisi, geçen yılın popüler fiyat ve performans odaklı telefonu Pocophone F1.

Pocophone ile birlikte güncellemeyi alacak diğer cihazlar ise şöyle:

  • Xiaomi Mi MIX 2S
  • Mi MIX 3
  • Mi 8
  • Mi 8 Pro
  • Mi 8 Explorer Edition

Android 10 güncellemesi alacak cihazlar sadece bununla sınırlı değil. Redmi Note 7 ve Note 8 ailesinin de kısa sürede büyük güncellemeyi alacağını belirtelim. Yeni güncellemenin boyutunun ortalama olarak 2.3 GB olması bekleniyor. Bu değer, cihazlara göre ufak değişiklikler gösterebilir.

Android 10 ile birlikte gelecek en büyük özelliklerden birisi, karanlık modun daha da kararlı hale getirilecek olması. Yeni sürüm ile birlikte daha iyi pil yönetiminin de sunulması bekleniyor. Ayrıca, MIUI 11 güncellemeleri ile birlikte gelen batarya kullanımının düşmesi gibi büyük sorunların da bu güncelleme ile düzeltilmesi bekleniyor.

Siz Xiaomi telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.