Amerika’da iPhone kullanımı yanlışlıkla yasaklandı

Amerika’da iPhone kullanımı yanlışlıkla yasaklandı
Spread the love

Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm dünyayı etkisi altına alan telefon markası Apple, ilginç bir haber ile gündeme geldi. Amerika’da iPhone kullanımı tahmin edilmedik bir şekilde yasaklandı. San Francisco’da yetkililer durumu biraz geç farketti.

Amerika’da iPhone kullanımı yasaklandı, geç farkedildi

San Francisco’da polis geçen mayıs ayında, yüz tanıma teknolojisinin kullanımı yasaklamıştı. Ancak, bu yasağın ardından ilginç bir sonuç ortaya çıktı.

Belediye çalışanlarına da iPhone verildiği farkedildi. FaceID yüz tanıma teknolojisi ile gelen iPhone’lar böylelikle yanlışlıkla da olsa yasaklanmış oldu. Aynı zamanda yasağın uygulamaya konmasından bu yana belediye çalışanları da iPhone taşıdıkları için yasayı çiğner duruma düştü.

San Francisco‘nun yerel denetim kurulu bu yasağa konu olan yasayı değiştirmek için hızlıca harekete geçti. Yasanın değiştirilmesi için oy kullanıldı. Sonrasında ise bu değişiklik Belediye Başkanı London Breed‘in onayına sunuldu.

Şimdilerde yetkililer Breed’in onayını bekliyor. Breed cephesinden gelecek onayın ardından kurul çalışanları iPhone’larını yasayı çiğmeneden kullanabilecek. Tabii bu değişim belediye çalışanlarının FaceID’yi kullanabileceği anlamına gelmiyor. Yasa ile birlikte belirli koşullar altında FaceID özellikle iPhone kullanımına izin verilecek. Bu koşullardan biri cihazın ‘Kritik olarak gerekli’ şeklinde sınıflandırılması.

Ana vatanında yanlışlıkla yasaklanan iPhone bu kez farklı bir konu ile tüm dünyanın gündemine oturdu.

Yüz tanıma teknolojisine uygulanan yasağın kısa süre içinde kalkacağı tahmin ediliyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.