Kalıcı Backlink Nasıl Alınır

by:

seo

Merhaba Değerli okurlarımız. Bu konumuzda kalıcı backlink nasıl sağlanır yada nasıl temin edilir konusundan bahsedeceğiz.  Her sitenin en önemli ihtiyacı kalıcı yani nitelikli backlink almaktır.  Bu çok webmaster forumlarında yada sitelerde bu konuda reklam sağlanır. Fakat içeriği sorulduğundan standart sitelere yapılan çalışmalardır.

Bir çok Backlink hizmeti veren kişiler farklı firmaların hizmetlerini kendi hizmetlerini gibi pazarlamaktalar. Öncelikle geçici link dediklerimiz 2-3 aylık alınan linkleri sitemize büyük zararı vardır. Piyasada satılan hemen hemen tüm  backlinkler geçicidir. Çalışmalar yapılıyor tamamlanıyor ve sonrasında bu anlık açılan Sosyal imleme,profil, dizin siteleri bir süre sonra kapanıyor. Bu durum google tarafından olumsuz karşılanıyor ve sitemize verdiği değer düşüyor. Sitemizde gerilemeler yaşanıyor. Kaliteli backlink temin etmenin en sağlıklı yolu link aldığımız sitenin kalitesi, sitenin fazla link çıkış yapamamış olması ve sitenin yaşıdır. Bir çok yabancı siteler mevcut PR değeri yüksek site satan. Webmaster forumlarında çok rastlanan PR6-PR7 sitelerinden tanıtım yazıları satanların bir çoğu, bu şekilde siteleri temin edip üzerinden para kazanmaktalar. Bu siteleri bir çoğu PR güncellemesi görmemiş geçici PR değerli siteleridir. Kullanıcılar buralardan aldıkları tanım yazılarının kaliteli backlink aldıklarını düşünseler de gerçek bu şekilde değildir. Tabi ki tamam mı için demek yanlış olurdu kaliteli tanıtım yazısı sağlayanlarda var bunlarından ücretleri diğerlerine göre daha fazladırlar.

Tanıtım yazısı üzerinden kaliteli backlink alacak iseniz sitenin değerlerini ve sitede çok sayıda link çıkışının olup olmadığını kontrol edin. En önemlisi de kalıcı ve kaliteli backlink ağı oluşturmak için mutlaka paravan bloglar ile oluşum sağlamalısınız. Paravan oluşturup 1 ay boyunca düzenli olarak özgün makale girmelisiniz. Bu sürede makale yayınladıktan sonra, ekleyeceğiniz yazılardan link çıkışı sağlayabilirsiniz. Paravan bloglarda makaleniz içersinde max 3 adet link çıkışı sağlamaya dikkat ediniz.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir