Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Aşk ve Sevgi > Kadın Evlenme Teklifi Eder Mi?

Kadın Evlenme Teklifi Eder Mi?

evlenme-teklifi

İlişki yaşayan kadın ve erkek arasında evliliğe en çok yatkın olan taraf kadınlar. Bunun sebebi, mutlu oldukları bir kimseyle hayatlarını ömür boyu geçirebilecekleri düşüncesi ve duygusunun, kadınları evliliğe daha da cesaretli kılması. Ancak genelde kadınlar, evlenme teklifi etmek yerine, sevdikleri insandan evlenme teklifi almayı diler ve bunun yolunun açılması için karşı tarafa sürekli evlilikle alakalı konularla gönderme yaparlar. Peki, günümüzde sürekli kadın ve erkekliğinden bahsediliyor. Roller de bir eşitlik, aynı zamanda bir değişim bile meydana geldi diyebiliriz. Bunları düşündüğümüz zaman kadının erkeğe evlenme teklifi yapmasında toplumsal bir baskı söz konusu olabilir mi? Ya da kadın kendisini evlenme teklifi yapma hususunda gururu incinmiş sayabilir mi? Sevdiği insanla hayatını daima birleştirme adımının atan bir kadının incinecek bir gururu olabilir mi?

Soruları bu şekilde çoğaltmak mümkünken, ilişkilerde artık belirleyici olanın kadın olduğunu söylemek isterim. Her 10 kadından birisinin evlenme teklifi yaparak, hayatlarını sevdiği kişiyle birleştirdiği yapılan anketlerle ortaya çıkmış durumda. Bugün kadınların eskilerde olduğu gibi sevdiklerinden şaşalı bir evlenme teklifi bekleme lüksleri yok. Bunun sebebi olarak ortaya atılan bazı iddialar “mükemmel saydıkları sevgilisini elinden kaçırma korkusu” veya “sabırsızlık” şeklinde sıralanıyor.

Bir durum daha var ki, evlilik dışı beraberlik konusunda en çok kadınlar çekingen. Bunun sebebi kadınların hayatlarını paylaştıkları erkekle arasında güvenli bir ilişkiyi tesis etmek istemleri. Yani kadın, erkeğin gerçekten kendisini sevdiği alameti olarak, kendisiyle evlilik gibi zorlu bir parkuru paylaşması gerektiğini, buna cesaret edebilmesi gerektiğini düşünüyor. Biraz üzerinde durulduğu zaman kadınların duygusal olan hallerinin, iyi bir tahlile sahip olduğu anlaşılıyor.Çünkü gerçektende evlilik öncesi ilişki esnasında “aşkım” veya “cicim” gibi ifadelerin arkasında saklı olan samimi niyet, ilişki sürecini cesaretle evlenmeye, yuva kurmaya getirebilmeli.

Bu konuda erkeklerin savunduklarını anketlerden yorumlayacak olursam, kendileri yaşadıkları ilişkinin aşk, ama bu aşkın devam etmesi hususunda bir şüpheleri olduğundan evlenmeye sıcak bakmadıkları söylenebilir. Yani, bir erkek her ne kadar her şeyimsin dese de, denilenler ve söylenenler anın bir gereksiniminden ileri gitmeyebilir.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top