Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Hertelden Konular > Kablosuz Şarjın 5 Yararı

Kablosuz Şarjın 5 Yararı

kablosuz-sarj

Çoğumuzun yaptığı gibi teknolojiye hiç dikkat etmezseniz, telefonunuzu kablo olmadan şarj etme konsepti tam bir sihir gibi görünür. Kablosuz şarjı destekleyen yeni bir telefonla kullanılabilir veya bir adaptör kullanarak telefonunuzu ekleyebilirsiniz.

Kablosuz şarj nasıl çalışır?
Akıllı telefonunuzun alıcısında bir elektrik akımı oluşturmak için şarj pedinden elektromanyetik alanlar oluşturarak oldukça basittir. Bu genellikle telefonun arkasındaki bir bobindir. Bu nedenle şarj matının üzerine yüz yukarı yerleştirilir.

Kablosuz Şarjın Faydaları
Şarj bağlantı noktalarında aşınmayı önler
Kablosuz şarj pedi ile, telefonunuzla birlikte verilen şimşek veya mikro USB bağlantı noktasına asla dokunmanız gerekmez. Kabloyu sürekli takıp çıkarmayacağından, yeni bir şarj cihazının değiştirilmesi veya satın alınması gerekmeyecektir.

Tamamen kablosuz olan yeni akıllı telefon modelleriyle, telefonunuzu tamamen su geçirmez hale getirmek artık mümkün çünkü kablo telefonları ile şarj edilen bağlantı noktası telefonunuzu hermetik olarak sızdırmaz hale getirmeyi zorlaştırıyor. Su geçirmezlik telefonun genel aşınmasını azaltır, böylece daha uzun bir kullanım ömrü sağlar.

Kullanımı Kolay ve Güvenlidir
Yabancı bir şarj cihazına takmanın sürekli bir endişe kaynağı, kabloda bulunabilecek kötü amaçlı yazılım nedeniyle veri kaybı riskidir. Bu olay herkesin bir restoran veya kafede Android veya iPhone kablosuna erişimi olan halka açık yerlerde yaygındır.

Evrensel Şarj Standardı
Modern piller, binlerce uygulamayı destekleme ve 7/24 Wi-Fi erişimine sahip olma özelliği sayesinde daha kısa çalışma sürelerine sahiptir. Qi (telaffuz ‘Chee’) kablosuz şarj standardı, her tür telefonun, her telefon için özel bir şarj cihazı kullanmak yerine, kablosuz şarjı desteklemesini mümkün kılmıştır.

Bir iPhone, Android veya Windows telefonunuz varsa, tüm cihazlarınızı şarj etmek için yalnızca bir tuş takımı gerekecektir. İPhone’lar, Apple saatler ve Apple kulaklıklarıyla kullanılabilecek AirPower gibi tüm cihazları aynı anda şarj eden büyük bir pede sahip olabilirsiniz.

Hazır
Restoranlarda ekstra pil ve şarj cihazı bulundurmaya elveda deyin. Şarj pedleri sehpalara, mobilya koltuklarına, aracınıza, havaalanına, konferans odalarına vb. Entegre edilebildiğinden, görmeyi beklediğiniz yeni bir özelliktir. Kablo şarj cihazınızı unutabilirsiniz ve yine de özellikle şarj etmeyi unuttuğunuzda veya acil bir durumla karşı karşıya kaldığınızda telefonunuzu sıkın.

Dağınıklığı Olmayan Bir Ev
Akıllı telefonlar, tabletler, iPad’ler, spor izleyicileri ve saatler gibi tüm cihazlarınızda şarj kablosu varsa, evinizde dolaşmış ve dağınık kablolar olacaktır. Şimdi ve sonra değiştirilmesi gereken kabloların kopması ve kopması nedeniyle bu bir güçlüktür. Ancak kablosuz şarj cihazları, tüm cihazların bir ped kullanarak sıkılmasını sağladı.

Tüm teller kaybolursa, mutfak tezgahınız veya iş istasyonunuz daha düzenli görünecektir.

Sonuç
Cihazınızı şarj pedine yerleştirmeniz, muhtemelen modern toplumun başına gelen en iyi şeylerden biridir. Olanakları, geleceğe doğru genişlemeye devam edecek olan ve giderek daha popüler hale gelen bir teknolojidir . Bu teknolojiyi karmaşık bir ortam için entegre eden daha fazla cihaz görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top