Yastıklar nasıl yıkanır

Yastıklar nasıl yıkanır
Spread the love

Yıkamamanız gereken günlük eşyalar gibi yastıkları yıkamayı da unutmamalısınız. Yastıklar toz toplamakla kalmıyor, bakteri üremesine de uygun zemin hazırlıyor. Bakteri üremesi hoş olmayan kokuları ve enfeksiyon risklerini beraberinde getiriyor. Bu hoş olmayan kokuları önlemek, aslında yastıklarınızı yıkamak kadar kolaydır. İşte yastıkların doğru şekilde yıkanması konusunda profesyonel ipuçları.

Temizlik programınıza uymak için her üç ila altı ayda bir yastıklarınızı yıkamak için takviminizi işaretleyin, ancak çarşaflarınızı bundan daha sık yıkadığınızdan emin olun.

Tüy veya kuş tüyü yastıklar nasıl yıkanır

Eğer kuş tüyü yastığınız varsa yastığınızı temizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

– Çamaşır makinelerine girebileceklerinden emin olmak için yastık etiketlerinizi kontrol edin.

– Yastık dikişlerini kontrol edin ve zayıf olanları onarın.

– Hassas yıkama ve sıkma döngüsünü tercih edin ve hassas yıkamaya uygun bir deterjan ekleyin.

– Tamamen durulandığından emin olun.

– Tamamen kuruyana kadar birkaç saat boyunca kurutun. Temiz, kuru bir havlu ekleyerek, nemin emilmesine ve kurutma işlemini hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sünger yastıklar nasıl yıkanır

Çamaşır makinesinden uzak durun. Eğer sünger yastıklarınız varsa, basınçlı bir hortum ve bir bezle temizlemeniz gerekiyor. Sünger yastıklar, çamaşır makinesinde kesinlikle yıkanamaz.

Ne zaman yeni yastık almalıyım

“Yastıklar nasıl yıkanır?” sormanız gereken doğru soru olmayabilir. Ne zaman yeni bir yastık alacağınızı merak ediyorsanız, bunu küçük bir testle anlayabilirsiniz.

Yastıkları ikiye katlayın. Yastık orijinal, düz şekline geri dönmezse, değiştirme zamanı gelmiştir. Ayrıca, yastıklar şeklini ve kabarıklığını kaybettiğinde yenilerini alma zamanı geldi demektir. Herhangi bir küf kokusu algılanırsa, bu yastıkların da değiştirilmesi gerekiyor. Aslında, yastığınız daha sık değiştirmeniz gereken şeylerden biri.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.