Toz almanın püf noktaları

Toz almanın püf noktaları
Spread the love

Bu mutlaka bilinmesi gereken sırlarla, haftalık toz alma rutininizden daha fazlasını yapabilirsiniz.

Başlamadan önce, toz alma için uygun tüm aletlere sahip olduğunuzdan emin olun. Tavan vantilatörü veya panjur perde gibi belirli alanları temizliyorsanız, ek araçlar gerekebilir.

1. Her zaman önce toz

Bir odayı temizlerken, toz alma her zaman ilk adım olmalıdır. Ne kadar dikkatli olursanız olun, yerçekimi zemine doğru toz çeker, bu nedenle önce toz alınmalıdır. Ayrıca, işleri bölmek, temizliği kolaylaştırır. Örneğin Pazar günü, tüm evinizin tozunu alabilirsiniz. Ardından Pazartesi günü yerleri temizleyin. Günlük aktiviteler, temizlik programınıza bağlı kalmanıza ve bunalmış hissetmekten kaçınmanıza yardımcı olmaktadır.

2. Tüm boşlukları görün

Boşluk bırakmadığınızdan emin olmak için, kapıdan toz almaya başlayın ve odanın çevresi boyu toz alın. Soldan sağa veya sağdan sola gitmeyi seçin. Belirgin bir noktadan başlamak, ne kadar temizlik yaptğınızı ve ne kadar işinizin kaldığını bilmenizi kolaylaştırır. Bu ipucunu aynı zamanda tüm evinize de uygulayabilirsiniz. Bir başlangıç noktası seçin, sonra evin etrafında ilerleyin.

3. En baştan başlayın

Bir kez daha, yerçekimi ile karşı karşıyasınız. Bu yüzden önce odanızdaki en yüksek nesnelerin tozunu almaya başlayın. Tavanlar, yüksek kitaplıklar ve dolaplarla başlayın. Ardından tezgah ve süpürgeliklere kadar toz almaya devam edin. Son toz almanızdaki kaçırmış olabileceğiniz noktaları seçin. Veya tavan vantilatörleri ve biblolar gibi ünlü tozlu suçluları arayın.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.