Stresle mücadelede kullanılacak en iyi besin takviyeleri

Stresle mücadelede kullanılacak en iyi besin takviyeleri
Spread the love

Stres; fiziksel, duygusal ve hatta zihinsel olarak bir dizi sağlık sorununa yol açabilir. İnsanlar streslerinin arkasında çeşitli faktörlere sahipken, en yaygın olanları daima para, sağlık, ilişkiler ve elbette iş baskısıdır.

Daha da kötüsü, stres önlenemediği zaman kolayca çok daha büyük hale gelebilir ve genellikle yorgunluk, baş ağrısı, öfke ve huzursuzluk gibi daha ciddi sorunlara yol açar.

Her zaman olduğu gibi düzenli bir egzersizle birleştirilen sağlıklı bir diyeti takip etmek, yaşam kalitenizi arttırırken stres seviyenizi kolayca düşürebilir. Bununla birlikte, takviye ve vitamin almak da yardımcı olabilir.

Ve denemek isteyenler için, işte en iyi önerilerimiz.

Melatonin: Uyku düzenimizi düzenlemeye yardımcı olan hormon olarak, melatonin, stresle mücadeleye yardımcı olabilir. Çünkü yeterli miktarda dinlenmeniz stresle mücadeleye katkıda bulunur. Uykusuzluk, stresi daha kötü hale getirebilir.

Glisin: Çalışmalar, bu özel protein oluşturucu bloğun, iyi bir gece uykusu almamıza yetecek kadar beyni sakinleştirdiğini gösteriyor. Bu da stresle mücadeleye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Glisin takviyeleri daha az yorgunluğa yol açacak ve bu da stresi azaltacaktır.

L-theanine: Genellikle çay yapraklarında bulunan L-theanine, yatıştırıcı etkisi ile bilinir. Anksiyete ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Rhodiola rosea: Genellikle hem Asya hem de Rusya’nın soğuk ve dağlık bölgelerinde bulunan bu bitki, vücudumuzun strese cevap verme sistemini uyararak stresle mücadeleye yardımcı olur. İyi tolere edilen ve güçlü bir güvenlik profiline sahip olan bitkinin adaptojenik özellikleri temel olarak salidrosit ve rosavin olan iki aktif bileşeni nedeniyledir.

B kompleksi vitaminleri: Bu genel olarak stresle ilişkili bileşiklerin kan seviyelerini düşürerek ruh halimizi ve enerji seviyelerimizi iyileştirmemize yardımcı olan sekiz B vitamininin tümünü içerir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.