Sırt ağrılarını hafifleten 3 yoga pozu

Sırt ağrılarını hafifleten 3 yoga pozu
Spread the love

Bel ve sırt ağrıları, aramızdaki şanslı insanlar hariç, bir ofis işi olan veya tüm gün okulda oturmak zorunda olanlar için rahatsız edici bir durumdur. Her zaman acıyla eve gitmek oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu sorunu çözmek için her gün masaja gidebilirsiniz ancak ne yazık ki bütçemiz bunun için uygun değil.

Neyse ki, evde ağrıyı gidermenin birçok yolu var. Sırt ağrılarına karşı bu yoga egzersizleri ile kesinlikle başarılı olacaksınız!

Çocuk Duruşu (Child Pose)

Bu iyi bilinen yoga pozu, bel ağrıları için idealdir. Hem yatakta hem de yoga matında yapabilirsiniz ve gevşemek için ideal bir yoldur. En ideal zaman yatmadan hemen öncesidir. Harika bir şekilde uyumanızı sağlayabilir.

Nasıl yapılır

Dizlerinizin üstüne oturun ve kollarınızı havaya kaldırın. Nefes alın ve nefes verirken zemine doğru ellerinizi hareket ettirin. Bunu yaklaşık 10 saniyede gerçekleştirin ve tekrar yukarı kaldırın.

Yoğun Esnetme Duruşu (Forward Bend)

Endişelenmeyin, bu egzersiz için süper esnek olmanıza gerek yok. Bu poz, sırtınızı çok daha esnek hale getirir. Bu egzersizle alt ve üst sırtınızı gerersiniz. Bu poz, hareketsiz bir gün geçirdikten sonra vücudunuzu germek için idealdir.

Nasıl yapılır

Bacaklarınızı geniş açıyla açın, size iyi hissettirecek şekilde durun, dizleriniz hafifçe bükülebilir. Sonra öne doğru eğilin ve ellerinizle yere değmeye çalışuın. Bunu yapamıyor musunuz? Ellerinizi inebildiği noktaya kadar indirin ve bacaklarınızı tutmayı deneyin. 10 saniye sabit kalın ve tekrarlayın.

Kedi-İnek Duruşu (Cat and Cow Pose)

Bu egzersiz aynı zamanda yatakta kolayca yapılabilir ve bu nedenle yatma vakti için ideal bir esnemedir. Sırtınızı yukarı ve aşağı hareket ettirerek, omurganızı gerersiniz ve sırtınız biraz daha sertleşir. Bu egzersizi uzun bir çalışma gününden sonra birkaç kez yapın ve anında rahatlamayı hissedin.

Nasıl yapılır

Ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde durun. Başınızı aşağıya yatırın ve sırtınızda arkaya doğru bir çıkıntı yapmaya çalışın. Ardından başınızı kaldırın ve geriye hareket edin. Güzel bir esneme için bu duruşları birkaç kez değiştirin.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.