Sağlıklı yaşamın sırrı organik beslenmede

Sağlıklı yaşamın sırrı organik beslenmede
Spread the love

Organik ürün tüketiminin, sağlığa zararı olmadığı gibi pek çok yararı olduğunu dile getiren Fitoterapist ve Beslenme Uzmanı Başak İnsel, “Organik beslenme artık lüks değil, tüketim arttıkça fiyatlar düşüyor. 26 -29 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ‘Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19’, şehir hayatında bu ürünlere ilk elden ulaşmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor.” dedi.

Tüm bölgelerde yetişen ve şifalı doğal ve organik ürünler, beslenme ve diyet ürünler, anne – bebek ürünleri, vejeteryan – vegan ürünler, bitkisel kozmetik ve güzellik, doğal tedaviler – bitkisel ilaçlar ve içecekler gibi birçok bitkisel ürün grubuna ev sahipliği yapacak Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19 ziyaretçilere sağlıklı, temiz ve güvenilir bir ortam sunuyor.

Sertifikaya dikkat

Faydaları saymakla bitmeyen doğal ve organik ürünlere ilgi, son yıllarda büyük artış gösterdi. Bu tarz ürünleri alırken dikkat edilmesi gerektiğini belirten İnsel, sertifikasız ürün alınmaması gerektiğini vurguladı. İnsel, “Unutmayın ne yersek o’yuz. Yediklerimiz sağlığımızı önemli ölçüde etkiliyor. Yaz mevsimi bitiyor. Sonbahar ve kış mevsimleri hastalıkların sıkça görüldüğü zamanlardır. Bu tür besinlerin tüketimi bağışıklık sistemimizi güçlendirerek vücudumuzu korur. Organik ürün alırken de dikkat etmeliyiz. Her ürün organik olmayabilir. O yüzden organik olarak satılan ürünlere itibar etmemeliyiz öncelikle sertifikasına bakmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.