Migreni yenmeye yardımcı olacak 8 besin

Migreni yenmeye yardımcı olacak 8 besin
Spread the love

Sık sık şiddetli baş ağrılarınız varsa bunun ne kadar zor bir durum olduğunu bilirsiniz. Acınızı iyileştirmek için ilaç alabilir ya da egzersiz yapabilirsiniz. Ancak bu ilaçlar geçicidir. Bu da her zaman baş ağrınızın tekrarlanacağı anlamına gelir. İşte yapabileceğiniz başka alternatifler. Migreni tetikleyen gıdalar varken migrene iyi gelecek gıdalar da var. Başınızın ağrımaması için günlük tüketmeniz gereken 8 yiyecek.

1 Avokado

Lutein ve zeaksantin gibi antioksidanlar bakımından zengin olan avokado, şiddetli baş ağrınızı gidermekle kalmaz, migreni hayatınızdan uzak tutar.

2 İncir

Uzmanlara göre, iltihabı azaltmada ve baş ağrılarını uzak tutmada yardımcı olan potasyum içermektedir.

3 Somon balığı

Tam omega-3 yağ asitleri ve vitamin B-2 kaynağıdır. Aynı zamanda iltihabı azaltır ve genel olarak migrenlerle savaşmanıza yardımcı olur.

4 Tatlı patates

C vitamini, B1 vitamini ve potasyum bakımından zengin olan Tatlı patatesler sadece lezzetli değil, aynı zamanda migrenle savaşmanıza yardımcı olur. Baş ağrılarından acı çekerken tatlı patates tüketmek ağrıyı azaltır ve sizi sakinleştirir.

5 Karpuz ve havuç

Susuz kalmak, dehidrasyon baş ağrısının önde gelen nedenlerinden biridir. Su seviyenizi kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun. Migrenden muzdarip olduğunuzda su içmenize yardımcı olduğundan karpuz, havuç, salatalık ve kereviz gibi yiyecekleri tüketmek size fayda sağlar.

6 Kinoa ve lahana

Diğer tüm sağlık yararlarına ek olarak, quinoa ve lahana da migrenlerin önlenmesinde yardımcı olur. Riboflavin, magnezyum ve demir içeren kinoa migreni uzak tutarken, lahana omega-3 ve lif içerir, bu da onu migreni yenmenize yardımcı olur.

7 Yoğurt

Yapılan araştırmalara göre, B vitamininin bir parçası olan riboflavin, migrenlere karşı en etkili kaynaktır. Yoğurt da riboflavin bakımından zengin besin kaynağıdır. Sık sık migren atakları geçiriyorsanız günlük diyetinize yoğurt ekleyin.

8 Limon suyu

Yüksek miktarda C vitamini içeren limon suyunun sağlığa faydaları bilinir. Ne zaman başınız ağrıyorsa, limon suyunu bir bardak suyla karıştırın ve içine 2 çay kaşığı tuz ekleyin. Faydasını mutlaka göreceksiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.