Evdeki malzemelerle makyajınızı tamamlayın

Evdeki malzemelerle makyajınızı tamamlayın
Spread the love

Blogcular makyaj uygulamalarını daha kolay ve ucuz hale getirmek için her türlü püf noktayı kullanıyor. Gümüş eşya, çocuk kozmetiği ve hatta koli bandı gibi malzemeleri kullanıyorlar. Bu ilginç ve popüler önerileri deneyebilirsiniz.

– Fondöten uygularken mükemmel tonu oluşturmak için 2 renk kullanabilirsiniz. Koyu ve açık. Bir satranç tahtası gibi yüzünüze uygulayın ve renkleri birbirine karıştırın.

– Göz altındaki morlukları kapatmak için önce kırmızı ruj sürüp ardından kapatıcı ile son dokunuşu yapabilirsiniz.

– Eyeliner çekerken zorlanamamak için kaşık kullanabilirsiniz. Kaşığı gözünüzün köşesine doğru bastırın ve eyeliner ile bir çizgi yapın.

– Daha hacimli kirpikler için bebek pudrası kullanın. Bir kat rimel sürüp üstüne bebek pudrası sürün ve tekrar rimel sürün. Böylece kirpikleriniz hem doğal hem de hacimli görünecektir.

– Dudaklarınız dolgun göstermek için duydak kalemi ile çizgiler çekin. Dudakların üzerine bir desen çizin ve sonra açık renk ruj sürün ve üstüne biraz dudak parlatıcısı koyun.

– Bir gölgelendirme ya da ruj fırçası ile gözlerinize renkli eyelinerlar çekebilirsiniz. Ruj, göz kapağına bulaşmaması için mat rujlar kullanın.

– Yüzünüzü şekillendirmek için koli bandı kullanabilirsiniz. Her yanağa üçgen olacak şekilde 2 parça bant yapıştırıp aradaki boşluğa koyu bir renk uygulayın.

– Çatal yardımı ile burnunuzu şekillendirin. 4 dişli bir çatalı burnunuza yerleştirip 3 eşit çizgi çekin.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.