Balı güzellik rutininize dahil etmek için 4 neden

Balı güzellik rutininize dahil etmek için 4 neden
Spread the love

Tıp, beslenme ve kozmetik gibi farklı alanlarda, bir çok tedaviyi destekleyici olarak kullanılan bal; antioksidan ve nemlendirici etkilerinin yanı sıra, birlikte kullanıldığı bir çok etken maddenin etkinliğini de artırıcı güce sahip, mucize bir içerik. Eski zamanlardan bu yana iyileştirici gücünden faydalanılan ve doğanın sunduğu en kıymetli içeriklerden olan bu özel besin, özellikle kış mevsiminde, kuru ve hassas tüm ciltlerin yardımına koşuyor.

Hassas cildi yatıştırmak için çok etkili bir nemlendirici

Hümektan (yani nemi çekip ciltte tutabilme kabiliyetine sahip) bir içerik olan bal, bu özelliğiyle özellikle kış aylarında hızla kuruyan, kızaran, hassaslaşan ve bu kısır döngüde nemini daha hızlı kaybetmeye devam eden cildi hızla toparlayarak nemini geri kazandırmaya yardımcı oluyor. Bu sayede de nemsizlik çizgileriyle de savaşarak anti-aging etkisini artırıyor. Bir kaşık balı 15-20 dakika cildinizde bekleterek etkili bir nem maskesi uygulaması yapabilirsiniz.

Antienflamatuvar etkisi cildin kendini daha hızlı onarmasına olanak sağlıyor

Cildi yatıştıran ve hassasiyeti azaltmaya yardımcı antienflamatuvar etkisi sayesinde, kendini daha hızlı toparlayan cilt, leke gibi problemleri onarmada ivme kazanarak, çok daha kısa sürede aydınlık ve ışıltılı bir hal alıyor.

Akneye meyilli ciltlerde antibakteriyel ve antienflamatuvar etki gösteriyor

Antibakteriyel ve antienflamatuvar etkisiyle, akneye neden olan bakterileri engellemede ve akne oluşumunuda tetikleyen hassasiyeti yatıştırmada etkili rol oynuyor. İki kaşık hindistancevizi yağına karıştıracağınız bir kaşık balı, temizleme jeli gibi kullanabilirsiniz.

Flavonidler sayesinde anti-aging bakımı destekliyor

Nem tutma özelliğinin nemsizlik çizgilerine karşı yarattığı etkinin yanı sıra, antioksidan özelliğiyle, serbest radikallerin neden olduğu erken yaşlanma belirtilerine karşı da etkili şekilde savaşmayı desteliyor.

(Bu yazı ilk önce oggusto.com’da yayınlanmıştır.)

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.