iPhone SE modeli yenilendi! İşte özellikleri ve fiyatı

Genetik Adam®
iPhone SE modeli yenilendi! İşte özellikleri ve fiyatı
Spread the love

Uzun zamandır iPhone SE 2 olarak çıkması beklenen, ancak Apple'ın “2” takısı eklemeyip, iPhone SE isimlendirmesiyle yola devam etme kararı aldığı küçük ekranlı yeni iPhone SE modeli nihayet tanıtıldı. Yenilenen iPhone SE tüm özellikleri ve fiyatıyla karşınızda!

Yeni iPhone SE özellikleri

2016'da tanıtılan ilk iPhone SE için yapılan “iPhone 5s görünümlü iPhone 6s” yakıştırması oldukça yerinde bir tabirdi. Zira iPhone 6s donanımı, tasarımı çokça beğenilen iPhone 5s kasasında karşımıza çıkmıştı. Bugün benzer bir tabloyu yenilenen iPhone SE modelinde de görüyoruz.

Ekran ve tasarım

iPhone 8 gövdesi üzerine inşa edilen yeni iPhone SE, dışarıdan bakıldığında neredeyse iPhone 8'den farksız. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı renk opsiyonlarıyla karşımıza çıkan yeni iPhone SE, ön tarafta 1136 x 640 piksel çözünürlüğe sahip 4.7 inç büyüklüğündeki LCD ekran ile bizleri selamlıyor.

iPhone 8'in sevilen 3D touch özelliğine yer verilmeyen bu ekran, çene kısmında Touch ID özellikli ana ekran butonuna ev sahipliği yapıyor.

Performans ve batarya

Yenilenen iPhone SE, iPhone 11 serisine güç veren altı çekirdekli Apple A13 Bionic çip setiyle donatılmış. Günümüzün en güçlü ARM tabanlı mobil işlemci platformlarından biri olan bu işlemciye, 3 GB sistem belleği eşlik ediyor. Ayrıca diğer iPhone 11 modellerine kıyasla daha düşük çözünürlüklü bir ekranla gelen yeni iPhone SE, bu sayede grafik tarafında oldukça yüksek performans sergileyecektir. 

64, 128 ve 256 GB depolama seçeneklerine sahip telefonda; 13 saate kadar video oynatma, 40 saate kadar ses çalma ve 11 saate kadar da video oynatma süreleri vadeden bir batarya bulunuyor. 

Kamera

Yeni iPhone SE'de f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüklü bir arka kamera bulunuyor. Çift tonlu LED flaş ile desteklenen arka kameraya ek olarak, ön tarafta da f/2.2 diyaframlı 7 MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası yer alıyor. 

Yeni iPhone SE fiyatı

iOS 13 işletim sistemi yüklü şekilde kutudan çıkan yeni iPhone SE'nin 64 GB hafızalı başlangıç modeli 399$ fiyat etiketine sahip. Yeni iPhone SE; uzay grisi, gümüş ve kırmızı renk seçenekleriyle satın alınabiliyor. 

Yeni iPhone SE'nin daha kapsamlı özellikleri ve Türkiye fiyatı için içerik güncelleniyor…

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.