Cloudflare’den ücretsiz WARP VPN, Windows ve MacOS’a geldi

Genetik Adam®
Cloudflare’den ücretsiz WARP VPN, Windows ve MacOS’a geldi
Spread the love

Geçen yıl Cloudflare tarafından tanıtılan ve mobilde kullanıma sunulan WARP VPN hizmeti, yapılan açıklamayla henüz beta sürecinde de olsa Windows ve MacOS kullanıcılarına sunuldu. 

Cloudflare tarafından yapılan açıklamayla herhangi bir VPN’e benzemediği ifade edilen WARP, Wireguard protokolünü kullanarak internet bağlantılarını güvenli hâle getiriyor ve internet servis sağlayıcısının bilgilerinizi izlemesinin önüne geçiyor. Servis ayrıca TCP yerine UDP kullanarak düşük kaliteli bağlantılara karşı daha dayanıklı bir yapıya sahip. Önbellekleme ve sıkıştırma hizmetlerini de kullanan Cloudflare uygulaması, firmaya göre hiç VPN kullanmamaya kıyasla pil tasarrufu sağlıyor ve daha yüksek hızda internet sunuyor. 

Cloudflare uygulama üzerinde kimsenin kişisel verilerini kaydetmediğini ve uygulamayı ayakta tutmak için gereken geliri Warp+ abonelikleriyle elde edeceğini belirtiyor. Bu aboneler, ücretsiz kullanıcılara kıyasla Cloudflare Argo ağını kullanacaklar ve internet performansları daha yüksek olacak.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.