Hızlı kilo verme yöntemleri

by:

Sağlık

Kilo vermek artık zor bir iş değildir. kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Obezite, Fiziksel Aktivite ve Diyet İstatistikleri ile ilgili 2017 ulusal raporuna göre, 2015 itibariyle kadınların% 50’den fazlası obez veya fazla kilolu iken, erkeklerin oranı% 60’ın üzerindeydi. Bu istatistikler çocuklar arasında da umut verici değildir. NHS hastanelerinde 2015 ile 2016 yılları arasında 525.000 obezite ile ilgili komplikasyon vakası görülmüştür. Bu rakamlar, çok geç olmadan ele alınması gereken endişe verici bir eğilim göstermektedir.

Bu yazıda, zaman içinde etkili olduğu kanıtlanmış olan kilo vermenin bazı sağlıklı yollarını araştıracağız. Kilo vermenin bu sağlıklı yolları, kademeli süreçleri takip etmelerinden dolayı, yaşam tarzı tercihlerini ve bağlılıklarını değiştirerek sabır gerektirecektir.

Allen Carr etkili kilo kaybı için aşağıdaki sağlıklı yöntemleri önerir:

Şeker tüketimini azaltın

Tükettiğimiz şeylere gelince, tatlı bir tadı tercih etmek için doğal olarak tasarlanmıştır ve bu sadece yaptığımız yiyecek seçimlerini değil, aynı zamanda üreticilerin ürettiği ürünleri de etkiler. Gıda şirketleri bu ortak bilgiye erişebilir ve bu nedenle sadece ürettikleri değil aynı zamanda ürettikleri hemen hemen her şeye şeker katmak için ekstra çaba harcarlar. Bu, halkın tüketen sağlıksız miktarlarda şekere yol açarak kilo artışına yol açar.

NHS tarafından önerilen maksimum şeker miktarı günlük 11 günden fazladır. Bal ve meyve suyu da ek şeker olarak kabul edilir ve bu nedenle, önemli kilo kaybı için şeker alımının miktarını hesaplarken dikkate alınmalıdır.

Meyve suyu, sağlıklı bir diyet için gerekli olsa da, birden fazla porsiyona sahip olmak, fazla meyve verme şansınızı arttırır çünkü tüm meyve yemeye kıyasla, meyve suyu hazırlama sürecinde daha fazla şeker açığa çıkar. Ayrıca, tükettiğiniz şeker miktarını kontrol etmek için alışveriş yaparken daima etiketi kontrol edin.

Daha fazla sebze tüketmek

Daha fazla sebze tüketmek, Allen Carr’ın tavsiye ettiği kilo vermek için başka bir sağlıklı yoldur. Hangi diyet prensiplerine uyursanız olun, kilo kaybı için önemli miktarda sebze tüketmeniz gerekir Sebzeler sizi en az kalori birikimine katkıda bulunurken doldurur ve bu sizin sağlığınız ve kilonuz için iyidir.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir