Hiç kullanmadığınız garip ama harika temizleyiciler

by:

Hertelden Konular

Temizlik hayatın bir zorunluluktur. Bunu kendiniz yapın, çocuklarınızla yapması için değişim yapın ya da temizleyicilerin gelip yapmasını sağlayın, bunun yapılması gerekir.

Ama temizlemeyi ve temizlik yapmayı çok daha kolay ve hızlı hale getirmek için yapabileceğiniz bazı harika ve tuhaf şeyler olduğunu biliyor muydunuz?

 

 

Bu temizleme yöntemleri garip ama yeni bir temizlik alternatifi yenilik içinde olabilirsniz

Bulaşık Makinenizi Kullanın (Sadece Yemekler İçin Değil)

Evet, bulaşık makineniz bulaşıklarınız için mükemmeldir, ancak daha fazlasını yapabileceğini biliyor muydunuz? Oyuncak, parmak arası terlik, tarak, mutfak fırçaları ve süngerleri ve anahtarları yıkamak için kullanabilirsiniz. Kahve makinenizi bile temizleyebilirsiniz! Kahve makinesini, baş aşağı, bulaşık makinesine yerleştirin ve hafifçe yıkayın. Tekrar takmadan önce tamamen kurumasına izin verdiğinizden emin olun!

Ve senin çamaşırın

Hiç kullanmadığınız garip ama harika temizleyiciler

bulaşık makinesi

Yıkayıcınız, çamaşır yıkamak için amacından daha fazla kullanmak için başka bir şaşırtıcı cihaz. Doldurulmuş hayvanlar, küçük oyuncaklar ve hatta küçük kilim ve paspaslar için kullanabilirsiniz. Ayrıca spor ayakkabılarınızı, sırt çantalarınızı ve hatta duş perdelerini ve gömleklerinizi de yıkayabilirsniniz. Tüm kirleri almak için harika çalışıyor!

Pişirme Soda ve Sirke

Annem küçükken sirke ile her şeyi temizledi, ve bu yüzden hala yapıyor! Sirke ve kabartma tozu, şaşırtıcı ve doğal bir kombinasyon ve sadece izin verirseniz, evinizin ışıltısını alacak birçok temizleyiciden biridir.

Tüm bunları sirke ve kabartma tozu ile temizleyebilirsiniz: banyo ve mutfak lavabo, küvet, duş kabinleri ve tuvaletler. Doğal süngerleri duşta temizlik  olarak kullanırsanız, bu kombinasyonla da çok iyi temizleyebilirsiniz.

Sirke yalnız duruyor

Sirkenin temizleyicinin bir parçası olarak temizleyebileceğiniz şeylere ek olarak sirke, tek başına mükemmel bir temizleme çözümüdür. Pencereleri, tezgahları ve paslanmaz çelik aletleri temizlemek için sirke kullanın. Ayrıca bir çamaşır güçlendirici olarak kullanabilirsiniz Bir buzdolabı temizleyici olarak da harika işe yarıyor.

Meyve

Hiç kullanmadığınız garip ama harika temizleyiciler

limonlar

Bu temizlemek için kullanılabilecek en garip şey olabilir. Ama gerçek bu! Aslında bazı sebzeler de işe yarıyor. Temizlemek için bir soğan ızgara boyunca ovulur (ızgara ile). Ama meyveler geri, temizlik söz konusu olduğunda limon çok harika! Sadece taze ve parlak kokmuyorlar, aynı zamanda dezenfekte ediyorlar. Muz kabukları bitkileriniz için mükemmeldir! Oksijen ve ortamdan ihtiyaç duydukları ışığı alabilmeleri için temizlenmeleri gerekiyor. tezgahları  silmek ve parlatmak için kabuğun özünü kullanın. Bitki arkadaşların için küçük bir  türlerinden.

Lekeler Gitti

Ve ekstra eğlence için, burada lekelerde kullanabileceğiniz harika şeyler var:

  • Yağ lekeleri üzerinde yapay tatlandırıcı kullanın! Toz yağı emer ve sonra leke. İhtiyacı tekrarlayın.
  • Giysilerindeki mürekkep mi? Süt kullanın! Evet, büyüdüğün şeyler. Giysilerinizi bir süt banyosunda bir gece bekletin ve her zamanki gibi ertesi gün yıkayın. Ayrıca saç spreyi mürekkep ve bomda da çekebilirsiniz.
  • Göğsünde domates sosu mu? Tıraş kremini kullanın. Leke üzerine püskürtün, hafifçe ovalayın ve normal şekilde kurumaya bırakın. Bu yöntem aynı zamanda halı üzerinde de çalışır.

Bu temizleyiciler garip, tuhaf ve buna inanmayabilirsin. Ama çok işe yarıyor mutlaka denemelisiniz

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir