Gözlerin altındaki koyu halkalardan kurtulmanın 10 yolu

by:

Sağlık

Bir uzman, bu karanlık göz çantalarının nedenini ve onlara nasıl davranmanız gerektiğini tam olarak ortaya koyuyor.

Geç geceler, ekranlara bakıp, makyajınızı ovalayın – hepsi gözünüzün altındaki sinir bozucu koyu halkalara katkıda bulunur. Ve yaşlandıkça daha büyük gözüküyor, onlardan kurtulmaya çalıştığımızda o kadar inatçı oluyor. Ama neden ilk etapta oluyorlar?

Eh, bazı insanlar karanlık çevreler alırlar, çünkü çoğu zaman bir aile öyküsü olduğunda, cildin koyulaşması için genetik bir eğilim vardır. Bazı insanlar onları alır çünkü onların göz bölgesi dehidrate olur, yani cilt kondansatları ve ışığı farklı şekilde yansıtır. Diğerleri ise stres, yorgunluk, uyku eksikliği ve hatta alerjiden dolayı onları alır.Gözlerinizin etrafında koyu halkaları nasıl önlenebileceği konusunda onu ipuçları paylaşan hassas göz çevresi ve tam olarak nasıl onları tedavi gerekir.

1. Hidrasyon anahtarıdır

Dr Hextall, “Göz altından kurtulmak istiyorsanız, cildi nemlendirin,” diyor. “Güzel, nemlendirici göz kremi kullanın. Toleriane Ultra tarafından göz kremi La Roche-Posay koruyucu madde vardır ve cildi nemli bırakır ve iltihabı azaltır cilt ve gliserin, rahatlatır niacinimide içerir”. O suratsız olma ve dolayısıyla gölge yanılsaması veren, içeriye kemiğe yakın küçülen deriyi durur durmaz Sadece bir göz kremi sık sık bölgeyi aydınlatmak için yardımcı kullanarak kalmaz, aynı potansiyel daha kötüye gitmesini çanta önleyecektir.

 

Gözlerin altındaki koyu halkalardan kurtulmanın 10 yolu

göz kremi

2. rahatsız edici ürünler için dikkat edin

Karanlık dairelerin mevcut güzellik ürünlerinize bağlı olabilir. Hextall şöyle açıklıyor: “Bir başka neden, alerjiniz olan bir şeyden cildin düşük dereceli tahriş veya iltihaplanmasıdır. Gözünüzün etrafına koyduğunuz şeylere dikkat etmek çok önemlidir. Örneğin, yüz için bazı serumlar, göz bölgesini tahriş eder. Yeni bir ürün almayı düşündüğünüzde, önce bir örnek isteyiniz ve alerjiniz olup olmadığını belirlemek için bir yama testi yapın.

3. Her gün SPF kullanın

“Güneşin cildin pigmentasyonuna neden olabileceğini zaten biliyoruz, ancak göz altı alanı insanlar SPF’yi koymamak için bir eğilim. Her zaman en fazla koruyucu madde için göz çevresine koymak önemlidir”. Unutmayın, bulutlu günlerde, karanlık ve karanlık günlerde bile güneşin UV ışınları sizi hala alabilir, bu yüzden yıl boyunca en az 30 SPF kullanın, ancak SPF 50’yi hedefleyin. Tom Ford’un yüz kremi içeriye girerken günlük kullanım için parlaktır. herhangi bir kaygan film bırakmaz, bu da makyajın üstte kolayca harmanlanması anlamına gelir.

Makyaj ile her türlü noktayı nasıl kapatacağınız

4. Retinoidleri dene

“Retinoidler, cilt bakımında yaygın olarak kullanılan A vitamini türetilmiş bir bileşikler sınıfıdır ve bunları içeren kremler, göz çevresindeki cildi sıkılaştırmak ve kolajenleri uyarmaya yardımcı olur. Gözde bir retinoid kullanırsanız, zaman biraz daha sıkı kollajen ve daha az koyu halkalar olmalıdır. Retinoidler oldukça rahatsız edici olsa da, bu bölgede düşük bir yüzdeyi kullanmanız ve cildi nemlendirmeniz gerekir – bunu her gün tolere edemeyebilirsiniz. ” Yapılacak en iyi şey, satın almadan önce ürünün satışını yapan kişiyle konuşmaktır. Olağan , makul bir fiyat noktasına sahip, kullanıp kullanamayacağınızı anlamanıza yardımcı olabilecek iyi bir markadır.

5. Uyuyun

uyku gerçekten çok önemli. Uykunun bolluğu, cildimize zarar verebilecek kortizolü düşürür. İyi bir gece uykusu aldığınızda, cildiniz bunu yansıtır.”

Cilt bakım malzemeleri açıkladı: retinoidler nelerdir?

6. Sağlıklı bir diyet yiyin

“Cildin kurumasına neden olan şişkinlikten ve aşırı alkole neden olan gıdalardan uzak durun. Sağlıklı, antioksidan gıdalar, gökkuşağı meyveleri ve sebzeleri iyi bir fikir. Antioksidanların serbest radikal hasarını kapattığını biliyoruz. kolajen ve deri iskelesi. ” Tabii ki hiç bir zaman tedavide kendinizi şımartmak imkansız, ancak haftanın en az% 80’ini yemeyi hedefliyorsunuz ve cildinizde büyük bir fark görmelisiniz.

7. Harika bir kapatıcı seçin

Dr Hextall’e göre, sarı tonlu kapatıcılar bu koyu halkaları saklamak için en iyisidir. “ Terry’nin markası , ışık yansıtan çok hoş bir göz kamaştırıcıya sahiptir. Cildiniz göz bölgesinde o kadar hassastır ki, çok ağır olan makyaj istemezsiniz ya da alanın gri görünmesini sağlayabileceğinden çok hafif bir kapatıcı.” Charlotte Tilbury göz altı kapatıcı çok popüler çünkü bir ucunda nemlendirici bir çubuk ve diğer tarafında hafif bir yansıtıcı kapatıcı var.

 

Gözlerin altındaki koyu halkalardan kurtulmanın 10 yolu

göz altı-kapatıcı

8. Ellerinizi kontrol edin!

“Eğer gözlerin etrafında tahriş olursa, ellerinize bakın” diye tavsiye ediyor Dr. Hextall. “Bazen bu bölgeye dokunduğunuzda göz çevresinde tahrişe neden olabilecek akrilik tırnaklar gibi insanlarla karşılaşıyorum. Tırnaklarınızı tamamladığınızda gözler, tırnak ürününüzle ilgili olabilir. ”

9. iyi bir göz makyajı temizleyici kullanın

Göz makyajını çıkarmak için hassas ve hassas ürünler önerir. “Yağ bazlı göz makyajı sökücülerinden hoşlanıyorum çünkü makyajı çıkarırlar ama cildi çok fazla soymazlar ve daha az koruyucu içerirler” diyor. “İnsanlar makyajın her sırasını almaları gerektiğini düşünüyorlar, ama aşırı temizleyici cildi soyulabilir. Piyasada, son makyaj parçalarını çıkarmak için iyi olan bazı hoş mineralli su spreyleri var. Ayrıca alkol kullanmaya da dikkat edin. -bağlı tonerler cildi kurutabilirler. ”

10. Kozmetik prosedürler

Hextall, “İnsanlar göz altı torbaları için kozmetik prosedürlere sahip olabilir” diyor. “Bu bölge için dolgu maddesi veya Hyaluronik asit enjeksiyonları olabilir. Ancak, gerçekten iyi ellerde olduğunuzdan emin olun çünkü tedavi edilmesi zor bir alan – bazen dolgu maddelerinden şişlik alabilirsiniz. Alanın hafif mikro iğnelemesi de etkili olabilir ve Kollajeni uyarır, ayrıca bölgeye bir dolgu maddesi koymasından daha az risk taşır. “

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir