Odun Ardiyesinde Solan Vahşi Bir Orkide Olan Feriştah Yenge’den Fantezi Dolu 14 Replik

Genetik Adam®
Odun Ardiyesinde Solan Vahşi Bir Orkide Olan Feriştah Yenge’den Fantezi Dolu 14 Replik
Spread the love

Bir Demet Tiyatro, şüphesiz ki hayatımızın en efsane dizilerinden bir tanesiydi. Hala daha orada yer alan karakterlerin repliklerini çoğunu biliyor, günlük hayatımızda da seve seve kullanıyoruz. Hepsine ayrı ayrı hayran olduğumuz karakterlerden bir tanesi var ki unutmak mümkün değil. “Fentezi” dünyasının sevilen yazarı, “edeleli” kolların bir numaralı dostu, odun ardiyesinde çürüyüp giden bir vahşi orkide Feriştah'ın o meşhur repliklerini bir kez daha hatırlayıp gülelim buyrun.

1. “Gözümde bir kova talaştan farkın yok. Zalım babam hayatımı süpürürken toz kalkmasın diye seni üzerime serpti Numan.”

2. “Adele mülkün temelidir”

3. “Benim gibi gevrekliğinden sual olunmaz bir gadının gocası meşe ağacından yapılmış ve ben onu yakmak istiyorum. Geceleri randıman alamıyoruz, bari gündüzleri sobanın içinde faydasını görelim, deel mi?”

4. “Ardık burama gadar gelmişti. Buram neresiydi bilmiyordum. Tek bildiğim buram buram terliyordum ve bir buhranın tam ortasındaydım. Allahım bana noluyordu?”

5. “Gapıdan içeri evvelâ edeleleri girdi. Ondan takribi yarım saat sonra da kendisi geldi.”

6. “Dirken, o ana gadar yüzünü gormediğim doktor iceri girdi. Allahım bu o muydu? Ve böyle edele bir tıp insanı icin çok deel miydi? Eni sonu bir ameliyat. Ne lüzum vardı?”

Doktor fentezisi

7. “Gapıdan girer girmez, gözüm onun sırt gısmına dakıldı. Sonradan adının Mikremin Çıtır olduğunu öğrendiğim kişinin sırtı, bazı ülkelerin dağlık kesimlerine benzetilebilecek kadar engebeliydi. Misal, Himalayalar veyahut Dağlık Karabağ bölgesi. Allahım! Bunun sırtı böyleyse, cepheden bahmaya yürek mi dayanır! Beyle dayanıklı yürek nerde?”

Spor salonu fentezisi

8. “Kocamdan ve tüm organlarından tiksiniyorum. Zaten nasıl desem çalışan organ sayısı üçü geçmez. Üçü geçse dörtte kesin durdurulur. Yani durumu tıbbi olarak izah etmek gerekirse, Numan’a biz lokal anestezi de diyebiliriz.”

9. “Kimse bilmez Feriştah neler çekiyor. Dışı seni yakar ama içimdeki bronz gerçeği hiç kimse bilemez. Allah seni inandırsın, tam 12 yıldır evliyiz ama Numanla cinsel hayatımızı küçük bir kağıda yazabilirim, hem de tüm detaylarıyla birlikte.”

“Hoş, pek detaya girdiğimiz de yok ya. Numan benim eşim olur ama piştideki eşim olsaydı daha heyecan verici bir birliktelik olurdu. Hesap et artık! Senin anlayacağın gencecik bir beden ve sınırsız bir hayal gücü bu kıymık kıymık odunların arasında kaybolup gidiyor.”

10. “Aslında Numan’ı seviyorum. Ama bir kediyi veya bir balık çeşidini sevdiğim kadar. Bir lüfer nasıl bağır bağır bağıramazsa, Numan’dan da bazı konularda bir şey beklemek yanlış olur.”

11. “Fenteziler doğru çıkar derler Mükremin. Önce hayal et ki, ardı sıra gerçeh olsun diyor Uzak doğu inançları.”

12. “Mükremin, kimsesiz gecelerimin tesbihli prensi…”

13. Asuman: “Şey, ben Mükremin'in eski sözlüsü Asuman” Feriştah: “Yazılıdan galdınız heralde…”

14. “Ve o anda Mükremin kapıda belirdi. Aman Allahım, bir insan ancak bu kadar kapıda belirebilirdi!…”

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.