Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Teknoloji > Google Sitemi İndexlemiyor

Google Sitemi İndexlemiyor

Google -Sitemi -İndexlemiyor

Son zamanlarda bir çok site sahibi tarafından “Google Sitemi İndexlemiyor” gibi söylentiler yansımakta. Genelde bu gibi geç indexlemeden sonra mutlaka google tarafından bir güncelleme geliyordu. Yine aynı şekilde bir güncelleme mi yapılacak diye endişeler mevcut. Tabi ki bu bir söyletin. Özellikle bazı kullanıcılar sadece site açmayı, yazı yada resim eklemeyi bilmekle yetiniyorlar ama bunlar yeterli değil tabi ki.

Google indexleme ile ilgili daha öncesine bakış biraz daha yavaş gerçekleşiyor. Tamamen googla bağlamak yanlış olur  bu durum sitenin içeriğine ve değerine de bağlıdır. Kendi takiplerim sonucu ileteceğim bir diğer durum ise google index silme sorunu. Daha önce index alan sitemi daha sonra baktığımda index almamış durumda. Google çok farklı bir yapı olduğundan tam olarak anlama neredeyse imkansız. Asıl konumuz olan site google üzerinden nasıl siteye index aldıracağımız. Bu konuda google gözden kaçırmasına ve tüm site işlerini kullanıcılar bir ekrandan ayarlaması adına Google Web Yönetici Araçları altında bir sitesi mevcut . Bu sistem giriş sağlayıp sitenize kayıt ediyorsunuz.

 

Daha sonra yukarıdaki resimde olan sekmelerden google gibi getir sekmesine geliyoruz.Bu kısımda girdiğimizde aşağıdaki gibi bir ekran gelmekte. Sonrasında index almasını istediğimiz yazıyı, yada yazının uzantısını /yazıuzantısı gibi yazan kısmı sadece kopyalayıp ilgili boşluğa yapıştırıp “Getir” diyoruz. Sonrasında hemen altına URL adresinin eklendiğini göreceğiz. Bu kısımda “Dizine Gönder” butonu çıkmakta. Bu butondan 2 seçenek gelecek karşımıza sadece URL tıklayıp tamamı tıklamanız yeterli olacak. Sonrasında 5 sn – 30 dk arasında siteniz index almış olacak. Sayfada 500 adet URL gönderim hakkınız görünüyor. Ben 426 tane URL göndermiş olmama rağmen 496 tane daha gönderme hakkımın olduğu görünmekte. Neye göre bu sayı düşüyor yada nasıl gönderim hakkım biteceği konusunda henüz net bir bilgi mevcut değil.

google-gibi-getir1-1024x341
google-gibi-getir

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top