Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Ev Dekorasyonu > Geleneksel Oturma Odası İçin Dekoratif Modeller

Geleneksel Oturma Odası İçin Dekoratif Modeller

degisik-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri

Her ne kadar günümüzde popüler tasarım anlayışı minimalist ve modern olsa da birçok aile geleneksel dekorasyon uygulamalarından vazgeçmiyor. Özellikle de daha yüksek gelir grubundan olan tüketiciler, geniş evlerde oturuyorlar ve bu geniş evlerini de daha kaliteli ve şık duran geleneksel mobilyalar, ya da klasik tarzda zemin, duvar ve tavan döşemeleri ile dekore ediyorlar. Sizler de geniş bir oturma odanız varsa ve bunu klasik tarzda dekore etmek istiyorsanız buradaki fikirlerden yararlanabilirsiniz.

  • Açık pembe ve griyi bir arada kullanarak, oturma odanızdaki klasik havayı taze ve hafif bir hale getirebilirsiniz. Duvarlarda koyu tonlardan kaçının. Genellikle odalara derinlik duygusunu kazandırabilmek için en sık yapılan hatalardan biri duvarlarda koyu tonlar kullanmaktır. Bunun yerine sıcak ve doğal renkleri olan objelerle odanıza hareket kazandırın. Özellikle de klasik bir vazo içerisine yerleştireceğiniz koyu kırmızı tondaki bir yapay çiçek, klasik ve hareketli bir tasarım oluşturacaktır.
  • Fransız stili mobilyalar kullanıp duvara da ışığı yansıtmak amacıyla büyük bir ayna koyun. Aynanın çerçevesi ahşap ve işlemeli olmalıdır. İki yanına ekleyeceğiniz yine ahşaptan yapılma abajurlar ile sofistike bir hava estirebilirsiniz.
  • 50’lerin “vintage” tasarımını siz de evinizde hissetmek istiyorsanız, çiçekli bir duvar kağıdı ile çizgili desenleri olan kumaşları tercih edin. Duvara asacağınız çiçekli porselen objeler ile bunu kombinleyerek son derece sıra dışı ve görenlerin dikkatlerini üzerine çekecek bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top