Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Ev Dekorasyonu > Ev Dekorasyonunda Ahşap Aksesuar Modası

Ev Dekorasyonunda Ahşap Aksesuar Modası

enteresan-ahşap-sehpa-modelleri

2019 yılında ahşap aksesuarlar da evlerimizdeki yerlerini hem koruyor hem de çok yaratıcı fikirlerle üretilen değişik ahşap aksesuarlar, evlerimizde geleneksel bir dekorasyon havası estirmeye devam ediyor.

Odanın Dokusuna Uygun Seçim

Dekorasyonunuzu yaparken seçeceğiniz ahşap aksesuarlar mutlaka içinde bulunacakları odanın dokusuna uygun olmalı. Ağırlıklı olarak cam kullanılan bir odada ahşap aksesuar bulundurmak istiyorsanız, sade ve açık renkli modelleri tercih etmelisiniz. Ancak gerek zemin gerekse eşyaları ahşap olan bir odada ise, daha göze çarpan ahşap aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Ayrıca, seçeceğiniz ahşap aksesuarlar odanın genel kompozisyonuna da uygun olmalı. Gereğinden fazla küçük ya da büyük olarak konumlandırılan bir ahşap aksesuar, içinde bulunduğu odanın ahengini bozacaktır. Bunun yerine, daha küçük aksesuarları daha fazla sayıda ya da daha büyük aksesuarları daha az sayıda kullanmayı deneyin.

Ahşap Aksesuarların Bakımı

Dekorasyonda kullandığınız ahşap aksesuarlarınızı günlük ya da haftalık temizlik için hafif nemli veya ahşap temizleyici ile ıslatılmış temiz bir bez ile silebilirsiniz. Daha kuvvetli deterjanlar ahşap aksesuarınızın ömrünü kısaltacaktır. Yıllık olarak genel temizlik yapmak için ise, çok çeşitli ürünler mevcut. Bunların içerisinden, özellikle tik yağını bahçe aksesuarlarınızda parlak ve hoş bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, büyük ve fazla detaylı olmayan ahşap aksesuarları dönemsel temizlik için verniklenmek üzere bir profesyonele de verebilirsiniz. Böylece aksesuarınızın ömrü uzayacaktır.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top