Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Teknoloji > Email Marketing Nedir ?

Email Marketing Nedir ?

Email Marketing

Değerli site okurlarım. Sizlere bu yazı dizimizde “email marketing nedir” bilgisini paylaşacağız. Kelime olarak belki tam durmamış olabiliriz fakat bir mail hesabı kullanıyorsak mutlaka email marketing üyelerindensiniz. Sizlere bilgi amaçlı gönderilen reklam,kampanya,tanıtım mailleri firmalar tarafından Email marketing olarak adlandırılır.   Email marketing son 10 yıldır kullanılan dijital ve doğrudan paylaşımın bir oluşumudur.

Email Marketing pazarlaması,  Internet’in teknik özelliklerini iş stratejilerinin satış,kampanya, reklam, tasarım ve geliştirme özellikleri ile birleştirmiştir. Günümüzde kullanıcılara ulaşım sağlanması adın en büyük pazar olarak hayatımızın içerisine girmiştir. Bu dijital pazarlamanın firmalara sağladığı artılar ise, hitap edecekleri kullanıcılara çok küçük maliyet ile gerekli bildirilerin sağlanması. Firmalara sunulan seçeneklerde ürününe göre ilgili kitleyi seçme imkanına sahip olmalarıdır. Bayan kıyafetleri satan bir firma olduğunu düşünür isek, email marketing kampanyalarının erkek kullanıcılara gitmesi artı sağlamayacaktır. Bu toplu gönderim hep firma için için ek maliyet olacak, hemde geri dönüşü beklentilerin altında olacaktır. Email marketing sayesinde çok ince kırılımları seçerek ürünlerimizi hitap eden gruplara gönderme imkanı bulabiliriz.

Email marketing; hedef kitleye,firmaya, kişiye özel olarak birey yada firmanın kurumsal kimliğiyle ulaşılmasını sağlayan ve bu ulaşımda ki dönüşlerin detaylı şekilde raporlanmasını sağlayan izinli pazarlama yöntemidir.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top