Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Hertelden Konular > Düşerken Hava Yastığı Açılan Akıllı Telefonlar

Düşerken Hava Yastığı Açılan Akıllı Telefonlar

Mobile-Air-Bag

Pahalı ve değerli akıllı telefonları elden düşürmek ya ekranı kırılmasına ,yada telefonunuz parçalar haline bölünmesine yol açabilir, ama pahalı bir telefon düşen çok daha ucuz bir şekilde bir Alman öğrenci böyle pahalı bir akıllı telefon için bir hava yastığı yaptı.

Allen Almanya Üniversitesi öğrencisi Philip Franklin, telefonun elden geçtiği anda Hareket Sensörü altında çalışan ‘AID CASE’ adında akıllı bir sistem oluşturdu. Yardım sistemi, dinamik hale geldi ve telefonun dört kenarı çıktı. Telefonun doğrudan yere düşmesini engelleyen bir masa gibi. Bu sistem araba hava yastığı gibi çalışır.

Mobile-Air-Bag
Mobile-Air-Bag

Philip, Alman Mekatronik Topluluğu tarafından AID VAKA’NIN EN İYİ Ödülünü aldı. Philip’e göre, bu torbanın sansürleri çok hassastır, akıllı telefon elden kaydığında o anda otomatik olarak yere düşeceğini gözlemler.

Akıllı telefonun düşmesi sırasında, özel akıllı telefonun dört özel plastik kalıplı köşesi masaya benziyor. Bu plastik köşe, mobilin her köşesinde yer alır ve esnek yay yardımıyla açılır.

Ayrıntı için videoyu izleyin: –

Hava yastıklı telefonlar  şu anda piyasada satışa sunulmamaktadır, ancak medyada çok takdir edilmektedir. Şu anda bu özellik sadece iPhone’un tüm modelleri için ve Philip de diğer modeller için de tasarlıyor. Temmuz ayında, kendisi için Kick Starter kampanyasını toplayacak ve işi hazır olacak.

Philip tüm parçalarını 3 boyutlu yazıcıda yaptı ve tekrar tekrar kullanıldı ve başarılı oldu. İlginçtir, bu akıllı telefon hava yastığı telefonun güzelliğini önemsemek için değil telefonunuzu tehlikle

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top