Samsung, telefon üretimini değiştirecek hamleyi yaptı

Samsung, telefon üretimini değiştirecek hamleyi yaptı
Spread the love

Bu yıl Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold olduça konuşuldu. Bu konuda bazı aksaklıklar yaşayan ekip, ekran tasarımında değişiklikler yapmaya devam ediyor. Zira Samsung telefon ekranları için yeni bir patent ortaya çıktı.

Samung telefon ekranları gerilebilir bir yapıda olacak

Ortaya çıkan patent görüntülerinde ekranı uzatılabilen ilginç bir telefon modeli yer alıyor. Söz konusu modele kullanıcıların müdahale edebilmesi birçok kişiyi şaşırttı. Samsung’un 2020 yılı için tek projesi bu değil.

Aktarılan diğer bilgilere göre telefon satışlarında başarılı olan firmanın 2 planı daha mevcut. Katlanabilir ekran tasarımını geliştireceğini belirten Samsung, iç içe geçen ekran tasarımı adına da hazırlanıyor.

Film izlemeyi ve oyun oynamayı seven kullanıcıların birçoğu şimdiden sabırsızlanıyor. Mobil cihazlarda büyük ekranları sevenlere hitap eden ilgili tasarımın hayata geçirilip geçirilmeyeceği henüz belli değil.

İç içe geçen, katlanabilir ve gerilebilir ekran tasarımları; ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından onaylanmayı bekliyor. Halihazırda katlanabilir ekran patentine sahip olan Samsung, bu sefer farklı bir tasarımla karşımıza çıkacak.

Yayımlanan patent taslağında yer alan telefonun sağ ve sol tarafının dar olduğu anlaşılıyor. Cihazın alt kısmı ise yine geniş bırakılmış. Eğer bir kullanıcı ekranı genişletmek isterse cihazın arkasında yer alan kaydırılabilir paneli kullanacak.

Katlanabilir ekran dışında diğer 2 tasarım için patent onayı bekleyen Samsung, yeni yılda kullanıcılara yepyeni bir telefon deneyimi sunabilir. Görüntüleri incelediğinizde aklınıza neler geliyor? Sizce Samsung başarılı olacak mı?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.