Apple, iddialı ses sistemi patenti ile karşımızda!

Apple, iddialı ses sistemi patenti ile karşımızda!
Spread the love

Teknoloji şirketleri kullanıcıların ses sistemi konusunda da memnun kalması için geliştirmeler yapıyor. Apple, ses sistemi patenti ile gündeme geldi.

Apple, ses sistemi patenti ile kullanıcıları mutlu edecek

Geçtiğimiz günlerde klavye patentini tanıtan şirket, şimdi de ses sistemi ile karşımıza çıktı. Firma, kullanıcıların daha iyi ses deneyimi yaşayabilmesi için sanal ses sistemi ile ilgili yeni patent aldı.

Patent, sesin odada hoparlör olmayan noktalardan da geldiğini hissettiren bir sistemden oluşuyor. Sanal akustik ve surround sistemini temel alan patent sayesinde kullanıcıların oyun ve film deneyimi iyileştirilecek.

Şirket, bu patent ile kullanıcıların ortamda olduğunu hissettirmeyi hedefliyor. Alınan patent ses sistemi ile ilgili olduğu için hem hoparlör hem de kulaklık vasıtasıyla kullanılabilir. Böylece belirli kriterlere gerek olmadan kullanıcılar kendilerine özel ses deneyimi yaşayabilecek.

Apple ses sistemi, işlenecek sesi 3 sinyale bölüyor. Bu özellik, bölünen 3 sinyalin birleşme noktaları olan sol ve sağ kanal çıkışlarına uygulanan efektler ile sağlanıyor. Patent ile ilgili bazı raporlar bu özelliğin AR sistemler için de tasarlandığını gösteriyor. Ancak patentte AR veya VR sistemler ile ilgili herhangi bir ifade yer almıyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.