16 inç MacBook Pro sorunlu geldi

16 inç MacBook Pro sorunlu geldi
Spread the love

Kendi açısından yeni bir dönemi başlatan Apple, geçtiğimiz günlerde 16 inç ekranlı Macbook Pro modelini duyurmuştu. Türkiye pazarında da satılan bu ürün seçilen donanıma göre 18 bin ila 24 bin TL arasında değişen fiyat etiketine sahip.

16 inç MacBook Pro sorunlu geldi

Satışa sunulmasıyla beraber özellikle yurtdışında bu yeni bilgisayar ile ilgili bazı şikayetler gelmeye başladı. Kullanıcıların en büyük şikayeti ise hoparlörden ara sıra gelen patlama sesi. Bir video oynatırken ya da bir pencereyi kapatırken çıkan bu ses konusunda Apple‘ın çalışmaya başladığı da açıklandı. Sorunu gidermeye çalışan Apple‘ın önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Öte yandan 16 inç MacBook Pro ile ilgili tek şikayet bu değil. Bilgisayarda hayalet ekran sorunu da bulunuyor. Yine bazı kullanıcıların şikayet ettiği bu sorunda bir pencereyi ya da metni kaydırırken gölgelenme oluşuyor.

Her iki sorunla ilgili olarak Apple tarafından resmi bir açıklama gelmese de markaya yakın kaynaklar bu sorunları düzeltmek için çalışmaların başladığını belirtti.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.