Depresyonun üstesinden nasıl gelinir?

by:

Sağlık

Depresyon, insanlar üzerinde üzücü bir etkiye sahiptir ve mutlu, yaratıcı veya yaşama arzusunu kaybeder. Resim hayal ettiğimizden daha geniştir ve daha dehşet verici ve en kötü yanı, ulusun gençliğinin hayatını depresyona kaptırmasıdır. Depresyonun akademik programlarının bir parçası olarak nasıl üstesinden gelineceği öğretilmelidir .

 

Hüzün ya da yalnızlık hissi hayatımızda sık sık mutlu ve neşeli kalmayacağımız, ama üzüntüün hayatınızın büyük bir parçası haline geldiği ve mutlu olmanın zor olduğunu düşündüğünüz zaman hayatınızda sık rastlanan bir durumdur. bu durum. Bazı insanlar depresyon için ilaç alırlar, ancak psikolojik danışma ve kendi kendine iyileşme, benlik saygısı ve kişinin hayattaki coşkusunu artırmaya yardımcı olduğu için daha iyi seçenekler.

Depresyon belirtileri kişiden kişiye değişir. Bazı insanlar hafif derecede mutsuzdur ve diğerleri intihar ederken durumsal depresyondan muzdariptirler. Durumun çekiciliğini semptomlarla ve bir erkeği yapan faktörlerle ölçebilirsiniz. Bazı yaygın depresyon belirtileri

• Ruh hali ve doğada mutluluk eksikliği. Bazı insanlar yeterince üzgün ya da aniden önemsiz konularda şiddete başvururlar.

• Herhangi bir şey yaparken ilginin azalması. Banyo yapmak, bir evi temizlemek veya sosyalleşmek gibi rutin işlevleri içerir.

• İştahsızlık ya da neredeyse hiç besin alımının olmaması, uyku alışkanlıklarındaki değişiklikler en önemli belirtilerden biridir.

• Enerji kaybı, hiçbir şey yapmak istemiyor

• Uzamış depresyon ve üzüntü ilk belirtilerdir.

• İntihar düşünceleri ve kendini yok etme girişimleri aşırı depresyon belirtileridir.

• Bazı anneler çocuklarının bir çocukluğunu önemsemedikleri veya sevmedikleri post baba depresyonu hissederler. Bu geçici bir aşamadır, ancak ilgilenilmezse ölümcül olabilir. Bir süre sonra depresyon depresyonu bir anneye depresyon ve intihar düşüncelerine yol açabilir.

Depresyon sadece kişi üzerinde değil, ailesinde de ciddi etkiler yaratmaktadır. Bu, ailede bir depresyon hastası varsa, pek çok hayatın bir kazık üzerinde olduğu kadar çabuk iyileşmesi gereken bir sorundur.

Depresyonun nasıl iyileştirileceği Sorun zamanla teşhis edilirse depresyon tedavi edilebilir. Depresyonun çeşitli yöntemleri vardır ve bunların bazıları aşağıda belirtilmiştir.

İlaçlar – birçok uzman, depresyonun bazı kimyasal rahatsızlıklardan kaynaklandığını ve bunu düzeltmek için uygun ilaçların gerekli olduğunu düşünmektedir. Antidepresan ilaçlarla birçok araştırma yapılmaktadır. Pek çok durumda etkilidir ve bir hasta üç ila altı aylık bir ders almalıdır.

Bu ilaçlar, zihin kimyasallarını yeniden dengelemekte ve olumsuz düşüncenin aklından gelmesini engellemektedir.

Danışmanlık tedavisi – onlar şimdiye kadar depresyon tedavisinde en etkili yöntemdir. Danışmanlık seansı ile hasta yaşamı boyunca mutlu ve tatmin olmuş hissettirir ve depresyonun temel nedeni hayatından çıkarılır.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir