Bir Blogun Avantajları ve Dezavantajları

by:

Hertelden Konular

Bir blog hakkında en iyi şeylerden biri, iki yönlü bir iletişime sahip olarak ziyaretçilerle yakın bir ilişkiye sahip olmanızdır.

Bir blogun birkaç yararı:

  1. Web sitenizi ilginç hale getirmek ve kaliteli içerikle doldurmak söz konusu olduğunda, ziyaretçilerinizin yayınlarından yardım alırsınız.
  2. Gönderileriniz, konularınız ve yazdıklarınız, neleri beğendikleri ve beğenmediğiniz hakkında ne hissettiklerini öğrenirsiniz. Bu, ne yazacağınız veya yazmanıza yardımcı olacağınız konusunda size rehberlik edebilir.
  3. Başka türlü almamış olabileceğiniz ilham ve fikirler alabilirsiniz.
  4. Sözde geri izleme özelliği etkinleştirildiğinde, başkalarını blog’unuz hakkında söylemelerini teşvik edebilirsiniz.

Gözden geçirilebilir bir blog, aşağıda belirtilen dezavantajlarını içerir:

  1. Spam filtresi olmadan zorlukla baş edebilirsiniz. Değersiz yorumlar ve gereksiz bağlantılar dolu bir blog çok sıkıcı hale gelirler.
  2. Bağlantı komutunu geçmemeli mi, yoksa takip etmemeli miyiz (takip etmemek veya takip etmek mi?). Bununla birlikte, bir tür Captcha fonksiyonu gerektirir (yani bir kutuya karalanmış karakterleri yazdığınızda), aksi halde spam’e çeker. Ayrıca, bir kişinin yazdığı ilk üç ila beş yayının takip edilmediği ve birinin, belirli ziyaretçi için takip edilebilecek önemli bir etkiye sahip mesajlar olduğunu bir kuralı da olabilir.

İyi bir zaman diliminde blog yazabilmeniz için bir planınız olmalı. Düzenli olarak yazın veya yayınları düzenli olarak yayınlayın.

İyi bir ilham kaynağınız varsa mümkün olduğunca çok yayın yazın. Ancak bunları kaydedin ve planlanan oranda yayınlayın. Her zaman yedekte bazı yayınlar yaparak, yayınlama programınızı vurgulanmadan tutabilirsiniz.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

2 Replies to “Bir Blogun Avantajları ve Dezavantajları”

  1. ZanaLab dedi ki:

    Çok güzel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir