Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Aşk ve Sevgi > Ayrılık Sonrası Bunları Yapmayın!

Ayrılık Sonrası Bunları Yapmayın!

biten-iliskinin-ardindan-yasananlar

Mutlu ve sağlıklı bir birlikteliğiniz var ve bir gün sevgiliniz ayrılmanız gerektiğini söylüyor, hadi bakalım ne dersiniz bu işe?

Her şey yolunda gibi görünüyor tabi tek taraflı olarak. Bu süre zarfında hiç mi hissettirmez bu durumu karşı taraf? Böyle bir ilişki birden biterse kalp ve ağızdan çıkan şeylerde mutlaka farklılıklar olacaktır. Uzun süreli ilişkiler ailelerde uyuşmazlık ve farklı başka bir sürü sebepten bitebilir. Karşı taraf gerçekten her şey yolundaysa birden bire biten bu ilişkinin kabullenmeyeni ve itiraz edeni olacaktır. Karşı koyulamayacak bu sürece mecburen boyun bükülür mektuplar, alınan hediyeler istenir ve vaat edilenler hatırlatılır ardından lanet olsun denerek bu konuşma bitirilir.

Ya pişman olur geri döner karşı taraf ya da senin olmamıştır zaten bir daha geri dönmez. Belki bırakılan taraf üzülür ve veryansın eder fakat zaman her şeyin ilacı zamandır hatta süre uzadıkça iyi ki kurtuldum deyip iyi zamanlara yelken açmak gayet başarılı olacaktır. Bazımızda bu tarz şeyler demez ve içinden içten içe küfreder, beddua eder ve hiç üzülmemiş gibi bir tavır takınırlar ki belki böylesi karşı tarafa yıkılmadım, ayaktayım imajını vermek konusunda başarılı olacaktır. Neler söyler içinde ama dışarıdan hiç fire vermez. Dilerim benden beter olursun, beni yaktın sen daha fazla yan, dilerim mutlu olmaz sürünürsün ve akla gelen tüm beddualar. İçinden aslında mutluluğu hak etmiştim ve bunu bekliyordum, dilerim hayatına giren herkes seni terk eder ve benim gibi umutların yok olur denmektedir.

Biten ilişkinin ardından yaşananlar gerçekten iki taraf içinde mutlaka sorunlarla karşılaşılacağı bir dönemin başlangıcıdır. Mutlaka bu ilişki sırasında alınan, verilen hediyeler ve mektuplar olmuştur. Mektupların yakılması ve alınanların kargoyla geri gönderilmesi talep edilir çünkü kin ve nefret son safhadadır.

Beklenmedik ayrılıklar sizi yıkabilir hatta ağlama krizlerine ve depresyona girebilir hayata küsebilirsiniz fakat bunlar gelip geçen acılar birinin gitmesi hayatın yeni bir tecrübesidir. Yapılan hataların gözden geçirmekte uzun bir zaman düşünme imkanı bulabilirsiniz. Ağlayın ağlamaktan zarar gelmez dökün kininizi kalbe rahatsızlık veren sözler dökülsün, dilinizden içinizde kin kalırsa inanın bu daha da zarar verecektir. Aşk acısına ne iyi gelir? sorusunun cevabı yine sizde gizli olup satırlara sığdırmaya çalıştıklarımızı sizlerinde yaşaması son derece normal hatta iyileşme yönünde ilk adım olacaktır unutmayın!

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top