Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > İlişkiler > Aşkınızı satırlara dökmekten çekinmeyin!

Aşkınızı satırlara dökmekten çekinmeyin!

Aşkın-en-güzel-hali

Aşk mektupları bir zamanlar uzakları yakınlaştıran, duyguların doyasıya ifade edildiği, kurumuş çiçek ve kokulu kağıtlarla sevgimizi anlatmamız sağlardı.

Aşk mektupları ne kadar özel ve güzeldir değil mi? Aşkı yazıya dökmek aslında kişinin içinden geleni anlatamadıklarını yazıya dökerek duygulu ve alabildiğine özgür anlattığı aşk mektupları. Size unutulan teknolojiye yenik düşen aşkı anlatan mektuplardan söz etmek ilişkilerde monotonlaşan ve kısacık kelimelere sıkıştırılan aşklardan söz etmek istedim. Aşkın mektubun demode olmadığı yıllarda duygu olarak yüce ve yaşanası bir duygu olarak mektuplarla anlatılmasının geride kalıp kısacık mesajlara mahkum olan ilişkilerinde duygu ve samimiyetten uzak ,bir iki cümleden oluşan cümlelerin mektupların yerini almasından kaybettiğiniz şeyleri anlatmak isterim.

Sevgiliye yazılacak mektup kadın erkek arasında yaşanan aşkı saygı, sevgi, karakter ve kültürlerin bile yazıyla karşı tarafa geçiren yazıyla kağıda yansıdığı bir yazı türüdür. Mektupta anlatılan aşkın sınırları yoktur. Aşk özgür ve alabildiğine duygunun birebir anlatıldığı tarih boyunca da büyük aşklara şahit olunmuş, mektuplar sayfalar dolusu yazılmış ve cevabı da dört gözle beklenir olmuştu. Günün getirisi telefonlar ve elektronik postalar sayesinde aşk mektuplarının pabucu çoktan dama atıldı. Eski aşklar çıkarsız, karşılıksız, temiz ve duru bir şekilde yaşanırdı teknolojiyle birlikte aşkta terk ediyor.

Günlük sevgiler, tahammülsüz durumlar birbirinden çabuk sıkılan erkekler ve kadınlar yok mu ? Etrafımızda boşanmalar, kısa süreli birliktelikler hepimizin yaşadığı veya gördüğü gerçekler. Size tavsiyem her şeyi tadında yaşamanız gerektiği gibi teknolojiden uzak bir ilişkiniz olması arada söyleyemediklerinizi mektupla anlatın ve mutlaka mektuplarınızı saklayın. Uzaklardaysanız hele mutlaka mektuplaşın birbirinizi daha iyi tanır ve daha da bağlanırsınız.

Teknolojinin aşka etkisi hepimizin kimi zaman yaşadığı gibi samimiyeti, uzun süreli ilişkileri, tapılan o yüce duyguyu gelişmiş aletlerle yok ederek uzaklaştırdı ve bizleri o güzel duygudan maalesef kopardı. Günümüzde o günleri sadece bir masal gibi dinleyen gençlere de tavsiyem aşkınızı satırlara dökmekten çekinmeyin ve hayatın bugün onunda bugün olabileceğini unutmadan geriye hoş hatırlar bırakmaya çalışmaları olacaktır.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top