Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Aşk ve Sevgi > Aşk Acısı Çekiyorum! Ne Yapmalıyım

Aşk Acısı Çekiyorum! Ne Yapmalıyım

ask-acisi

Herkes seviyor da herkes mutlu olamıyor işte. İnsan nerede hata yaptığını anlamıyor? Anlasa zaten acı denen bir duygu, yürekleri dağlamaz herhalde. Genelde hatanın nerede yapıldığı, acılara muttali olunduktan sonra aklı selim kişilerce teşhis ediliyor. Bu da bir tecrübe ve deneyim olarak hanelere kodlanıyor. Bir sonraki adımın daha iyi ve güzel olması için hayata devam ediliyor. Ama iş aşka ve sevgiye gelince durum neden bu şekilde “bir hayat tecrübesi” olarak algılanamıyor? Sorunun cevabını vermek duygusala bağlamak demek. Ancak bir gerçek var ki, ilişkilerde yaşanan aksaklıklardan dolayı sonuçlanan ayrılık, bir sonraki ilişkinin daha sağlam olması için bir neden. Çünkü, ilişkilerde de ders alınması gereken bir iletişim söz konusu.

Öncelikle aşk acısı çekenlerin bunu anlaması gerekiyor. Her ne kadar, yüzü güzel birinden insan etkilenmiş olsa da, iletişim ve etkileşim esnasında ruhunuza uygun olmayan o yüzü güzelden ayrılabiliyorsunuz. Çünkü mutsuzluk ve yaşanan anlaşmazlıklar var ortada. Bu nedenle atalarımız, yüzü güzele kırk günde doyarsın, huyu güzele kırk senede doyamazsın demişler.

Aşk, karşılıklı olunca bir anlam ifade ediyor. İki yarım dairenin birleşmesiyle, gönüller tam anlamıyla bir oluyor. Ancak, fikir ayrılıkları, duyguların uyuşmaması, iki tarafında kendini kısıtlayacak hareketlere tepki vermesi ve daha değişik sebepler, ayrılıkla sonuçlanıyor. Sonrasında yaşanan aşk acısı oluyor. Bunu atlatmanın yolu basit. Yapmanız gereken onu aramamak. Onu hatırlatıcı malzeme ve eşyaları kendisine iade etmek. Daha fazla sosyal olmak, iş planı, kariyer hedefleri belirlemek.

Ayrılmanın akabinde hemen başka bir ilişkiye yelken açmak diye bir şey var mı bilemiyorum ama bunu eskiyi unutmak adına yapılması gereken iyi bir yol olarak sakın tercih etmeyin. Hem bunun için seçtiğiniz adaya yazık olur, hem de kendi karakterinizi aşağılamış olursunuz. Dediğim gibi, her kötü tecrübeden alınması gereken iyi bir ders olmalı. İlişkini kötü sonla bitmesi, aşk acısı size yaşatmamalı. Daha çok bir sonraki ilişkinizde nasıl bir profile ihtiyacınız olduğu hususunda net olmanızı sağlamalı. Tabi siz nasıl düşünüyorsunuz, bilemiyorum?

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top