WhatsApp, telefonları yormayacak: Yeni mesaj sistemi

WhatsApp, telefonları yormayacak: Yeni mesaj sistemi
Spread the love

Kısa bir süre önce karanlık mod ile gündeme gelen WhatsApp için yeni bir mesaj sistemi geliştiriliyor. Yeni mesaj sistemi sayesinde daha az yer kullanımı sağlanacak. WhatsApp mesajları silme süresi için nasıl bir proje geliştiriyor?

WhatsApp mesajları silme süresi yenileniyor

Android ve iOS için yapılan beta güncellemelerinde yeni bir özellik keşfedildi. Geliştirilmekte olan sistem belirli bir süre sonra mesajları otomatik olarak kaldırıyor. Bu süreyi kullanıcılar ayarlayabiliyor.

İlk olarak Android için WhatsApp Beta 2.19.275 ile keşfedilen yeni özelliğin grup konuşmaları için hazırlandığı ortaya çıkmıştı. Android için WhatsApp Beta 2.19.348 güncellemesinde ise yeni zaman seçenekleri gelmişti.

Bugün piyasaya sürülen iOS için WhatsApp Beta 2.20.10.23/24 yazılımı, ilgili sistemin bireysel konuşmalar için geleceğini gösterdi. Artık mesajların silinmeden önce ne kadar daha okunabilir halde olacağına kullanıcılar karar verecek.

Grupların genellikle bünyesinde çok fazla mesaj bulundurması, telefonları yorabiliyor. Gerekli olan fakat silinmesi de gereken iletiler bundan böyle sorun yaşatmayacak. Zaman ayarını grup yöneticileri yapabilecek.

Mesaj silme işlemini zamana yayan güncellemenin bireysel konuşmalar için getirip getirilmeyeceği henüz belli değil. Zira WhatsApp’ın daha çok grup konuşmalarına odaklandığı biliniyor. Yeni uygulamanın çıkış tarihi belli değil.

1 saat, 1 gün, 1 hafta1 ay ve 1 yıl gibi seçeneklere sahip olan mesaj silme özelliği devre dışı bırakılabiliyor. Bir grup yöneticisi, bir mesajın 1 saat sonra silinmesini sağlayabilir. Diğer seçenekler de kendi zaman dilimi içerisinde çalışıyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.