Texture’a Sadece Android Kullanıcıları Veda Edecek

Texture’a Sadece Android Kullanıcıları Veda Edecek
Spread the love

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Apple tarafından satın alınan ve abonelik temelli bir dijital dergi hizmeti olan Texture, artık şirketin yeni dijital haber ve dergi hizmeti Apple News + servisinin temelini oluşturmakla görevli. Apple, bu sebeple popüler dijital dergi ve gazete servisi Texture hizmetinin 28 Mayıs‘ta sona ereceğini açıkladı.

Apple ürünlerini kullanan mevcut müşteriler ise sevdikleri yayınları okumaya devam etmek için söz konusu geçişin bir parçası olarak ücretsiz bir aylık Apple News + aboneliğine sahip olacak. Apple cihazlarını kullanan eski Texture kullancıları, bir aylık deneme süresinden sonra dilerlerse diğer kullanıcılar gibi aylık 9,99 dolar karşılığında Apple’ın yeni dijital yayın servisine üye olabilecek.

Ancak Apple News + şu an için yalnızca Apple cihazlarında kullanılabildiğinden dolayı Texture’in bu duyurusu, servise uzun süredir abone olan birçok Android kullanıcısını açık bir şekilde rahatsız etti. Birçok Texture abonesi, rahatsızlıklarını Twitter üzerinden dile getirdi:

Too bad that @apple bought @texture and is now hiking the price and closing it down for Android users. Does seem like the #AppleWay I guess. https://t.co/hNVMGSWtSC

— Brian Mulawka ???? (@BrianMulawka) 29 Mart 2019

@texture @Apple C’mon. There’s already a viable, working Texture app for Android.. isn’t it just kinda petty and reductive to remove support for an entire platform? I guess thanks for making it so easy to cancel my sub, though?

— ry2k?? (@ry2k) 29 Mart 2019

Texture’un kapatılması, örtüşen iki ayrı hizmetten birinnden kurtulmay isteyen Apple adına mantıklı bir adım olarak görünse de bir iPhone veya iPad sahibi olmayan kullanıcılar için bu hamle Apple kullancılarının aksine bir alternatif oluşturmuyor. Apple, iOS ve macOS kullanıcıları dışında hiçbir Texture kullanıcısı için bir çözüm sunmadığı müddetçe bu hamle için erken olduğunu söyleyebiliriz. Cupertinolu teknoloji devi, Texture servisini kapatacağı 28 Mayıs tarihine kadar Apple News + servisi için Android ve diğer istemcileri destekleyen bir uygulama sunmadığı takdirde birçok kullanıcı, yıllardır abone oldukları bir servisten sadece Apple ürünü kullanmadıkları için mahrum kalmak durumunda olacak.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.