Hey Google, Ekranın Açık Kalmasına Yol Açabiliyor

Hey Google, Ekranın Açık Kalmasına Yol Açabiliyor
Spread the love

Bazı Android’li telefon ve tablet kullanıcıları, Google Asistan’ın ekranın sürekli olarak açık kalmasına yol açtığını söylüyorlar. Kullanıcılara göre sorun, asistanın “hey Google” sözcüklerini duymasının ardından yaşanıyor.

Sorun, özellikle Google Home akıllı hoparlör gibi aynı komutla uyanan Google cihazlarına sahip olanlar için can sıkıcı olabiliyor. Android Police web sitesinden birkaç çalışan, komutun başka cihaza söylendiğinin algılanmasının ardından cihazın tekrar uykuya geçmediğini söylüyorlar. Bu durum, pil tüketiminin hızlanmasına yol açtığı gibi, ekranı açtığından güvenlik risklerini de davet ediyor. Ekranın sürekli açık kalması, özellikle LCD ekranlarda “ekran yanması” sorununu (ekrandaki öğelerin ekranda iz bırakması) da tetikleyebiliyor.

Love it when my Google devices hear me say Hey Google, realize I’m talking to the Google Home, and THEN NEVER TURN OFF THEIR SCREENS.

Presumably, this Pixel 3 will remain on until the heat death of the universe or its screen catches fire, whichever comes first. pic.twitter.com/5paCoU9xi1

— Artem Russakovskii (@ArtemR) 9 Ekim 2019

Sorunun en çok Google Pixel ve Google Home cihazlarını etkilediği anlaşılıyor. Bununla birlikte sorun yaşadığını söyleyen bir OnePlus 6T kullanıcısı da var. Google’dan sorunla ilgili bir açıklama, henüz gelmedi.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.