Android 11 sınırları kaldırıyor! Google müjdeyi verdi

Android 11 sınırları kaldırıyor! Google müjdeyi verdi
Spread the love

Bu yıl birçok akıll telefonu güncelleyen Android 10, yerini Android 11’e bırakacak. Yeni sürümün özellikleri gün geçtikçe netleşiyor. Ortaya çıkan yeni bir bilgi video çekenleri sevindirdi. Zira Android 11 video çekme programları ile çoşacak.

Android 11 video çekme programları için sınır ortadan kalkacak

Yakınlaştırma ve düşük ışık ortamı için yapılan güncellemeler, fotoğraf ile video çekimlerine çağ atlattı. Her ne kadar kamera kalitesinde gözle görülen bir artış olsa da video kalitesinde istenen kalite yükselişi elde edilemedi.

Bilindiği üzere birçok Android telefonun depolama kapasitesi arttı. Buna ek olarak 5G desteğine de sahip olan bu cihazların çoğunda ne yazık ki 4 GB sınırı bulunuyor. Kullanıcılar 4 GB’tan büyük olan videolar çekemiyor.

Yukarıdaki görselde yer aldığı üzere 73 dakikalık bir video 7 parçaya bölünmüş. Bu durum Snapdragon 865 ile değişecek. Artık böyle bir sınır söz konusu olmayacak. Google, 32 bit dosya boyutu sınırlamasını kaldırmak adına çalışıyor.

64 bit dosya boyutu sistemine geçiş yapan arama motoru devi, yeni projesini 2020’de hayata geçirecek. Söylentiler, 1. Android 11 Beta sürümünün önümüzdeki mart ayında ortaya çıkacağı yönünde.

Yeni yazılımın kararlı versiyonu ise 2020’nin ağustos ayında piyasaya sürülebilir. Böylece Xiaomi ve Samsung kullanıcıları 8K video kayıt etme fırsatına erişebilir. Kısacası 4K 30 FPS dönemi kapanabilir.

Buradan hareketle yeni Android telefonlarda 8K 60 FPS özelliği bir standart haline getirilebilir. Arama motoru devinden bu konu hakkında bir bilgi gelmedi. Siz yeni değişikliği nasıl buluyorsunuz?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.