Anahtar Kelime Yoğunluğu

by:

seo

Her site açıldığından itibaren mutlaka seo’ya uygun yön verilmesi gerekli.  Bilinmesi net olmamak ile birlikte, bu işlemler doğru uygulanmadığından beklentilerimiz istediğimiz gibi olmayacaktır. Arama motoru optimizasyonu için anahtar kelime yoğunluğu çok büyük önem taşımaktadır.

Sitemizin sıralamada iyi yerlerde olması için anahtar kelime yoğunluğunun çok fazla önemi mevcuttur. Yapılan araştırmalar doğrultusunda kullanıcılar Arama motorları üzerinden bir konu aratırken, cümle haliyle değilde kelime bazlı arama yapmaktadırlar. Bu nedenle google ve diğer arama motorları üzerinden terim bazlı sıralamada olmak, sitemize fazla sayıda hit gelmesini sağlar.  Genelde website sahiplerinin en çok yaptığı hatalardan bir tanesi ekledikleri yazı yada makale içerisinden yükselmek istedikleri kelimeleri çok fazla yazıda kullanmasıdır. Bu kelimelerin çok fazla kullanması Google tarafından spam olarak algılanabilir ve sitenizin Sandbox’a girmesine neden olabilir. Sadece makalelerde değil sitenin tamamında bu kelimelerin yoğunluğunu ayarlamamız gerekli.  Tam net olmamak ile birlikte 200 terim bir makale içerisinden anahtar kelimenin 3-4 kez geçmesi, hem gereksiz yoğunluğu azaltacak, hemde google tarafından artı kazanmanıza etken olacaktır. Her yazımızda belirtiğimiz gibi eklene konular kesinlikle özgün olmalı. Farklı sitelerden kopyalanan yazılar sitenize yarardan çok zarara uğratacaktır.

İletilen bilgiler doğrultusundan anahtar kelime yoğunluğu sitenize doğrudan etki edecektir.  Ancak her işlem aranma hacmine göre bu teori farklılık gösterebilir. Google,yandex yada bing gibi arama motorları üzerinden rekabetine göre değişe bilir. “Seo” kelimesi ile “sosyal imleme” kelime rekabeti farklıdır. Yüksek rekabet içeriyor ise  mutlaka yoğunluk azaltılması gerekli.Kullanıcı tarafından çok fazla arama sağlanıyor ise,  google bu aramalara netlik kazandırmak adına çok daha fazla inceleme sağlayacaktır. Bu nedenle çok fazla dikkat edilmesi ve yapılan işlemler araştırılacağın dan, hızlı ve fazla sayıda kullanılan kelimeler siteye zarar verilecektir.

Sizlerde Seonun en önemli dallarından bir tanesi ola anahtar kelime yoğunluğuna dikkat etmelisiniz. Sitenizde yazacağınız yazılarda eş anlamlılarını yada onu ifade edecek farklı terimler kullanmaya özen göstermelisiniz.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir