Akne tedavisi ile mücadele için 10 ipucu

by:

Sağlık

İşte siyah noktaların nasıl kapatılacağı ve daha net bir cilde nasıl ulaşılacağına dair bilgiler

Model Kendall Jenner , Ocak ayında Altın Küre’de kırmızı halıda göründüğü zaman akne hastalarına ilham kaynağı oldu. Kendall’ın aknesi makyajının altında açıkça görülebildi, daha sonra yıldız, hayranlara cilt rahatsızlıklarının sizi durdurmasına izin vermemeleri için Twitter’a götürdü. Akne, lekeler, yağlı ve bazen ağrılı ciltler ile karakterize edilen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Birçok farklı tedavi vardır ve bunların uygunluğu aknenin şiddetine bağlıdır. Burada, Danışman Dermatolog Dr. Sharon Wong durumu en iyi şekilde tedavi etmek için ona ipuçları veriyor…

1. Hazır ürünler

Dr. Wong: Hafif bir sivilce için: “Benzoil Peroksit veya Salisilik Asit içeren yüz yıkar ve kremler çok etkili olabilir. Bunlar, tezgahın hemen karşısındaki ürünlerdeki anti-akne önleyici maddelerdir. tek başına hafifçe akne formunda etkili olur. ”

 

Akne tedavisi ile mücadele için 10 ipucu

Yüz maskesi

2. Şiddetli akne tavsiyesi

Daha şiddetli akne formları için reçeteli ilaçlara ihtiyacınız olabilir. Dr Wong şöyle açıklıyor: “Bu, krem ​​veya jel olarak uyguladığınız antibiyotiklerden ya da doktorunuz antibiyotik tabletleri reçete edebilir, üç ila altı aylık kurslar için.” Ayrıca insanların alabileceği ve kullanabileceği daha güçlü tabletler de var. Bir dermatolog gözetiminde yapılır. ”

3. Nemlendiriciler anahtardır

Wong, “Çok ağır olmayan nemlendiriciler kullandığınızdan emin olun” diyor. ‘Yağsız’ veya ‘komedojen olmayan’ anahtar kelimelere dikkat edin ve petrol jölesi veya mineral yağ içeren ürünlerden kaçının. Nemlendirme günde bir veya iki kez günlük bir rutin olmalıdır. Doğru ürüne sahipseniz, nemlendiriciler cildinize yağ eklemez

4. Sıkışma yok!

Wong insanları sıkma ve lekelerini toplama konusunda tavsiye ediyor. “Bütün bu, cildin travma düzeyini derinleştiriyor” diye açıklıyor. “Herhangi bir pigmentasyon veya yara izi lekeleri toplayıp sıkarak daha da kötüleştirilebilir. Günlük cilt bakımı rutininizde doğru bileşenleri kullanmanız ve ihtiyacınız varsa doğru reçeteli ilaçları kullanmanız gerekir.”

 

Akne tedavisi ile mücadele için 10 ipucu

Yüz maskesi

5. Siyah nokta maskeleri

Hepimiz bu siyah kafa maskelerini çevrimiçi görüyoruz – ama aslında çalışıyorlar mı? Wong yardımcı olduklarını söylüyor, ama sadece yüzey seviyesinde. Şöyle açıklıyor: “Gözeneklerinizin açıklıklarının yüzeysel kısımlarına giren ölü deri hücrelerini çıkartarak yüzeysel bir seviyede iyiler.”

6. Kimyasal bir kabuğu deneyin

Sivilce ile mücadeleye yardımcı olacak bir kimyasal soygunu düşündün mü? Wong bize şöyle diyor: “Daha derin bir temizlik açısından, glikolik veya salisilik asit kabukları gibi bazı kimyasal peelingler ile daha kapsamlı bir temizleme işlemi yapabilirsiniz. Bu tedaviler bir dermatolog tarafından yapılabilir.”

7. aşırı pul pul dökülme

Wong: “Genel olarak, eğer çok akne eğilimli iseniz, pul pul dökülme konusunda dikkatli olmalısınız” diyor. “Birçok anti-sivilce ürünü asit içerir ve cildinizdeki doğal koruyucu faktörleri ortadan kaldırdığınız için cildinizi daha hassas hale getirir. Cildinizin soyulmasına zarar verebilecek kadar çok cildinize zarar verebilirsiniz. Scrubs oldukça aşındırıcı olabilir. ” Pul pul dökmek istiyorsanız, haftada bir peeling yapılmasını tavsiye eder.

 

Akne tedavisi ile mücadele için 10 ipucu

Yüz maskeleri

8. Komedogenik olmayan makyaj malzemesi satın alın

Kullandığımız makyaj sivilceyi etkileyebilir, bu nedenle daha nefes alabilir bir markaya yatırım yapmak akıllıca olur. Wong şöyle diyor: “Mümkünse, daha ağır temellerden kaçının. Mineral makyaj hatları çok daha hafiftir ve cildin daha fazla nefes almasına izin verir. Makyaj markası Vichy, komedogenik olmayan bir kapatıcı sopası vardır. gözeneklerinizi bloke edilir

9. Serumu dene

Nemlendiricilerin cildiniz için çok yağlı olduğunu, hatta kompojen olmayan markaları bile buluyorsanız, bunun yerine serumdan ne haber? Wong şunları söylüyor: “Serumlar alternatif olarak güzel olabilir ve bazı kremlerden daha az ağır olabilir.”

10. Hormonal tedavi

“Eğer yetişkin yılların çok ötesinde akne olan bir kadın varsa ve düzensiz dönemler ve aşırı saçlar gibi başka özelliklere sahipse, bu da polikistik yumurtalık sendromunu düşündürebilir. Bu durumlarda, hormon testi yaptırmanız önerilir. yumurtalıkların ultrason taraması PCOS’lu bir kişi için akne tedavisi, birleşik oral kontraseptif hap gibi hormonal tarafa daha fazla odaklanacaktır. “

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir